Palamuse jahiselts paigaldas Jõgevamaal reflektoreid

Palamuse jahiselts paigaldas Jõgevamaal reflektoreid

307
Foto: Jõgeva vald/Facebook

Palamuse jahiseltsi kolmeliikmeline esindus paigaldas 8. septembril Piibe maantee Mullavere ja Nava vahelisele kahekilomeetrisele lõigule ulukitõrje helkureid.

Helkurid peletavad ulukeid teed ületamast, kui sõiduk läheneb. Tänu sellele väheneb oluliselt ulukitega kokkupõrke oht.

Statistika andmetel oli Jõgeva maakonnas möödunud aastal üle 200 ulukiõnnetuse, lõviosa neist kokkupõrked metskitsega. Ühest küljest on kurb, et uluk saab viga või hukkub, teisalt on probleem, et sõiduk või inimesed võivad viga saada, tuleb päästeamet välja kutsuda jne. Nii et ulukiõnnetustel on tegelikult päris suur majanduslik mõju. Mujal on helkurid ennast väga heast küljest näidanud: teelõikudel, kuhu need paigaldatud, pole ulukiõnnetusi praktiliselt olnud. Palamuse jahiseltsi liikmed valisid helkurite paigaldamiseks lõigu, kus senini kõige rohkem ulukiõnnetusi olnud. Nii et sellest tööst võiks valla elanikele päris palju kasu tõusta. Kui selgub, et helkurid hästi toimivad, paigaldatakse neid veel juurde.

EJS algatas 2020. aastal “Ulukid teel” projekti, mille eesmärk on vähendada liikluses inimeste ja metsloomade vahelisi kokkupõrkeid. Loe projektist lähemalt siit.