Otsasõit põdrale läks maksma üle 22 000 euro

Otsasõit põdrale läks maksma üle 22 000 euro

2220
Foto: erakogu

“Selline õnnetus ei sõltu sageli autojuhi oskustest, vaid enamasti ei jõuta lihtsalt reageerida,” ütles If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuht Taavi Kiibus.

Selle aasta suurim If Kindlustuses hüvitatud metsloomaga kokkupõrke sõidukikahju küündib 22 115 euroni, kui Rapla maakonnas hüppas sõidukile ette põder, kirjutab Pealinn. Õhtuhämaruses toimunud kokkupõrke tagajärjel läks 2017. aasta sõiduauto mahakandmisele.

Tänavu on If Kindlustuses metsloomadele otsasõite registreeritud 617 korral, mille eest kaskokindlustuse hüvitised ulatuvad 1,3 miljoni euroni. Keskmine metsloomaga kokkupõrke kaskokahju on 2174 eurot. Liikluskindlustus sellise õnnetuse järel auto remontimist ei korva, selleks peaks olema sõlmitud kaskokindlustus.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul on viimastel nädalatel sagenenud metsloomadele otsasõidud.

“Alanud on põtrade ja hirvede jooksu- ja jahihooaeg ning seepärast tasub autojuhtidel asulavälisel teel tavapärasest tähelepanelikum olla. Selline õnnetus ei sõltu sageli autojuhi oskustest, vaid enamasti ei jõuta lihtsalt reageerida. Hirve või põdraga kohtumist teel ei ole võimalik ette ennustada, kuid autojuht saab liiklusmärke jälgides, tähelepanelikkuse ja õige kiirusevalikuga seda ohtu vähendada,” ütles Kiibus.

Enim on sel aastal metsloomad autodele ette sattunud Harjumaal (122 korral), Tartumaal (78 korral), Saaremaal (74 korral) ja Pärnumaal (67 korral). Kõige vähem metsloomadega kokkupõrkeid on registreeritud Järvamaal (51 kahju) ja Hiiumaal (39 kahju).

Loe lähemalt ajalehest Pealinn.