“Osoon”: Viimsi on kujunenud metsloomadele lõksuks

“Osoon”: Viimsi on kujunenud metsloomadele lõksuks

907
Foto: Flickr

Aastate jooksul toimunud kinnisvaraarendused on ühe Eesti rikkama valla Viimsi metsades elavad loomad aina kitsamale alale kokku surunud. Kasvav suurulukite arv ja tihenev inimasustus on teinud kokkupõrked kohalike elanike ja loomade vahel aasta-aastalt aina sagedamaks ning see paneb valla raskete valikute ette.

Viimsi on üks Eesti tihedama asustusega valdasid, kuid keset poolsaart laiub ka mitu metsamassiivi, mille põhjal on moodustatud koguni kuus maastikukaitseala, vahendab “Osoon”. Detsembris vallale üle antud seireuuringute kohaselt elab seal hulgaliselt loomi: 37-40 põtra, 130-150 kitse, hulgaliselt jäneseid ja rebaseid ning väidetavate juhukülalistena ka ilveseid ja pruunkarusid.

“Inimesed elavad siin metsade ümber ja ka metsade keskel on mõned elurajoonid. Väga palju inimesi on ka metsades liikvel ja samal ajal on asulate vahel liikvel ka väga palju loomi. Tegelikkuses puutuvad inimesed ja loomad siin vägagi palju kokku ja konfliktid on kerged tekkima,” tõdes uuringu teinud zooloog Lauri Klein.

Vaata lähemalt ERRist: