Osale aasta looma luulevõistlusel!

Osale aasta looma luulevõistlusel!

1187
Foto: Flickr

Eesti Loodusmuuseum, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee kutsuvad taas koolilapsi osalema aasta looma teemalisel luulevõistlusel. Lugusid ja luuletusi on esitama oodatud kõik huvilised algklassidest gümnaasiumi lõpetajateni ning parimaid kirjutajaid premeeritakse auhinnaretkega.

Tänavuse luulevõistluse peategelaseks on aasta loom kobras, kes on Eesti looduse suurim insener ja majaehitaja. Kopra loodud koprakuhilad, käigusüsteemid kaldavööndis ning paisud loovad uusi elupaiku nii piibriperele kui ka nõnda paljudele teistele, et kohati jääb mulje – kuidas me koprata hakkama saaksime?

Konkursile esitatavate tööde puhul hindab žürii nii loomingulist lähenemist, vormi, ülesehitust, sõnakasutuse oskus, kui ka sisu tõepärasust. Oma kirjatöös võib lähtuda nii rohkem tuntud aspektidest kopra elu kohta kui eeltööna teha ka uurimistööd. Väikesed vimpkad ja huumor on seejuures väga teretulnud! Konkursile on oodatud kirjatükid nii
erinevates luulevormides kui ka lühijutustustena.

Kõikidest saabunud töödest valib võistluse korraldusmeeskond välja parimad, kes on preemiaks oodatud retkele koos “Osooni“ autori ja loodusmehe Tarmo Mikussaarega
Eesti pikima kopratammi juurde piibri tegevusjälgedega tutvuma. Auhinnareisiga
premeeritakse lisaks õpilastele ka parimaid juhendajaid. Aasta looma meeskonna lemmikud kirjatükid avaldatakse Looduskalender.ee portaalis ning Eesti Loodusmuuseumi kollektiivi lemmikud leiavad tee loodusmuuseumi kodulehele ning sotsiaalmeedia kanalitesse.

Võistlusel osalemiseks tuleb saata maksimaalselt 1000 tähemärgi pikkune luuletus või
lühijutt (jutt võib olla pikem) märksõnaga „Luulevõistlus“ hiljemalt 31. oktoobriks 2019 e-postiaadressile muuseum@loodusmuuseum.ee või paberkandjal aadressile Eesti Loodusmuuseum, Lai 29a, Tallinn. Töö juurde tuleks kindlasti märkida ka autori nimi, vanus, kool, klass ja telefoninumber ning tööd juhendanud õpetaja nimi ja kontaktandmed.

Võitjad selguvad 11. novembriks ning nendega võetakse ühendust.