Orajõe jahiselts pidas meeleolukat jõulupidu

Orajõe jahiselts pidas meeleolukat jõulupidu

3168
Fotod: Pärnu Jahimeeste Liit

Kuigi pühad on juba möödas, on siiski aeg meenutada, mida jahiseltsid pühadel tegid.

16. detsembril, kui põdrajahi hooaeg oli värskelt läbi saanud, tulid Pärnumaa jahimeeste liidu Orajõe jahiseltsi jahimehed kokku Kabli seltsimajja, et tähistada jõulupüha. Kohaletulnud nautisid hetke ja võtsid veidikeseks aja maha. Rõõmust ja rahulolust õhkavas seltskonnas arutati mööduva aasta üle ja oldi tänulikud õnnestunud jahikuude eest.

Orajõe jahiseltsi juhatuse esimees Uno Lehtla rõhutas, et meil on traditsioonid, mille jätkumine on seltsile ja selle liikmetele oluline. Üks nendest on iga-aastane jõulupidu. Olemas oli kõik, mis ühele peole kohane ‒ pidulaud, etteasted, loterii ja tants.

Tantsutrupi “Nii ja Naa” vahendusel saabus lavale ka staaresinejaid.  Elevust tekitas üleriigiliselt populaarne lugu “Viies ratas vankri all” Maie Parriku ja võluva kitarristi esituses, silmailu pakkusid erinevad tantsulised etteasted ning oma oskusi näitas idamaine tantsija.

Õhtujuht Anneli Leppik kaasas mängudesse ka jahimehi. Usun, et sellist pilti, kus jahimehed omavahel kaerajaani tantsivad, ei näe me enam kunagi. Igav ei olnud sellel peol kellelgi. Tantsuks mängis ansambel „Härra Kuu“. Kahju ainult, et aeg lendas ja hommikutunnid koos peo lõpuga saabusid, nagu ikka liiga kiiresti.

Külliki Kiiver
Orajõe jahiselts