Ootame kõiki jahimeeste kokkutulekule „100 Pärnus“

Ootame kõiki jahimeeste kokkutulekule „100 Pärnus“

5416
Fotod: EJS

Hea jahimees, naiskütt ja sõber!

Suvi on täies hoos ja juuli teisel nädalalõpul toimub traditsiooniline Eesti jahimeeste kokkutulek. Sellel aastal täitub 50 aastat kokkutulekute traditsiooni algatamisest. 1968. aastal saadi esimest korda kokku Kohtla-Järvel Toila-Oru pargis, mil sai aasta Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) moodustamist.

Kutsume teid kõiki Pärnumaale Pärlseljale saama osa mereäärsest perepeost!

Peakorraldaja Indrek Kuusk kutsub kokkutulekule!

Kokkutulek liigub tavapäraselt mööda maakondi ning selle aastal on Pärnumaa kord. Kohtutakse 6.‒8. juulil Pärlseljal. Kui eelmisel aastal võttis kokkutulekust Raplamaal osa 5300 inimest ning andis juba festivali mõõtmed välja, siis ka see aasta on oodata veelgi rohkem osalejaid. Kokkutulek on EJSi poolt kujundatud peresündmuseks ja ligi kuuendik osalejatest on lapsed. Üle paljude aastate on kokkutulek mere ääres.

Alates esimesest kokkutulekust on sündmuse formaat jäänud sisuliselt samaks. See baseerub kolmel tegevusalal: jahiseltside erialane ja sportlik mõõduvõtmine, koolitused ja meelelahutus. Kokkutuleku avame traditsiooniliselt rongkäiguga kell 19. See on see koht, kus seltsidel on võimalus näidata oma lippe, vappe jm atribuutikat.

Võistlused jagunevad punktialadeks ja rahvuslikeks aladeks. Punktialade eest saadud summad liidetakse ja selgitatakse välja seltside paremusjärjestus. Kui varasemalt on hinnatud ka jahiseltside laagri kujundust, siis sel aastal tuleb „100 aastat kodukoha jahindust“ võistluses koostada jahiajalooline stend, mis kujutaks jahiseltside ja jahinduse ajalugu. Parimaid premeeritakse väärikate auhindadega. Sellel aastal paneb peaauhinna välja Liivimaa Lihasaaduste Wabrik, teise koha Linnamäe lihatööstus ja kolmanda koha Olerex

Oluline atraktsioon ja kokkutuleku osa on kaubatänav ehk jahinduslik minimess, kus on u 80 eksponenti. Kõik väljapanekud on seotud jahindusega ja sealt leiab kõike – alates maastikusõidukitest lõpetades ulukilihaga. Kuna Eesti väiksuse tõttu pole jahimessi formaat ennast õigustanud, täidab selle osa kokkutuleku kaubatänav. See on koht, kus kaupmehed, tootjad jt kohtuvad vahetult sihtgrupiga.

Kokkutulekult ei puudu ka jahikoerad, vibukütid, erinevad käsitöökojad, lasteala, virtuaalmaailm jne. Muusikalist meelelahutust pakuvad seekord Juss Haasma & Kukerpillid, Smilers ning Orelipoiss. Kogu sündmuse info ja kohapeal toimuv on kuulatav ka spetsiaalsest jahiraadiost (101,2 MHz).

Eesti jahindus on täna heal järjel ja kokkutulek on selle indikaator. Oleme hästi organiseerunud huvigrupp, kellega arvestatakse. Tulles igal suvel organiseeritult kokku näitame ühiskonnale oma olemasolu ja võimekust. Tule Sinagi ja saa osa kõigest parimast, mida pakume ja näita oma tulekuga, et oleme olemas.

EJS on jahimeeste katusorganisatsioon. Selle aasta motoks on valitud „jahindus on looduskaitse“, mis tutvustab jahindust kui praktilise looduskaitse osa ja nutikat ja ökoloogilist lahendust keskkonnaprobleemide lahendamisel. 

Ootame Teid kõigest sellest osa saama!

Suviste tervitustega
Tõnis Korts
EJS tegevjuht ja kokkutuleku korraldaja

Kogu ürituse info leiab SIIT.