Õismäel murravad lemmikloomad metskitsi

Õismäel murravad lemmikloomad metskitsi

1690
Pilt on illustratiivne. Foto: Kaarel Roht

18. veebruaril saabus loomakaitse seltsile teade Õismäe rabas maha murtud metskitsedest. 

Pealtnägijate sõnul murravad kitsi lahtiselt jooksvad koerad, kellega on omanikud rabasse jalutama tulnud. Tegemist oli noore tallega, kes saadud vigastustesse hukkus.

Intsidenti pealt näinud pererahvas jooksis koera eemale peletama, tänu millele lasi koer kitse lahti. Kits tõusis korra jalule, kuid vajus siis elutuna maha.

Pealtnägijad teadsid rääkida, et kitse rünnanud laikalaadne koer ei allunud omaniku käsklusi. Samuti teatati juhtunust vastavaid ametkondi. Veel teadsid nad rääkida, et sarnane juhtum leidis aset ka 1. jaanuaril, mil metskits samas rabas lahtistelt liikuvate koerte poolt surnuks pureti. 

Loomakaitse selts paneb siinkohal inimestele südamele, et koduloomade tegude eest vastutavad loomaomanikud. Tallinnas kehtiva koerte ja kasside pidamise eeskiri järgi tuleb oma loomi hoida avalikus kohas rihmastatult ja üksi ei tohi looma kodu territooriumilt välja lasta.

Ka EJS palub metsaradadel koertega liikudes hoida lemmikloom rihma otsas ja omaniku ligi. Metsloomaga kohtudes ei tohiks neid häirida ja esimesel võimalusel taganeda.