Norras peatati hundijaht

Norras peatati hundijaht

1354
Foto: Stefan Maurer/Flickr

Norra kohus peatas pärast looduskaitsjate avaldust hundijahi.

Neli hundikarja, st kakskümmend viis hunti, elutsevad nii-nimetatud hunditsoonis, mis on looduskaitseala ning kus kohus keelas ära jahi, kui looduskaitsjad väitsid seda, et kaitsealal ei tohiks hunte maha lastam, kirjutas the Guardian.

Jaanuaris lubati küttida kokku 51 hunti, mis arvati olevat märkimisväärne osa 80 isendist, keda elab väidetavalt Norras kokku.

Looduskaitseorganisatsioonidel on plaan pöörduda Euroopa Liidu poole palvega võtta ette meetmeid hundipopulatsiooni hävitamise vastu Norras, Rootsis ja Soomes, väitega, et Põhjala riigid loovad kõige vaenulikuma keskkonna huntidele ja eiravad looduskaitseseadusi.

Jaanuari lõpus peatati ka Soomes kolme hundikarja küttimisload viidates EL-i õigusaktidele.

Hunt on Norras ohustatud liikide nimekirjas, seetõttu on valitsus loonud nn „hunditsooni“, mis hõlmab 5% Norra territooriumist, kus loomad võivad vabalt ringi liikuda.

Norra looduskaitseorganisatsioonid väitsid, et 25 hundi küttimine kaitsetsoonis oleks Euroopa keskkonnaseaduse rikkumine.

Rootsis on juba enamik hundi küttimismahust, s.o 27 hunti, täidetud. Samas aga Saksamaal käib arutelu selle üle kuidas hundid mõjutavad põllumajandust ning ka Inglismaal käib tuline arutelu selle üle kas neid tuleks uuesti küttima hakata.