Noarootsi jahimehed küttisid kärntõves hundi

Noarootsi jahimehed küttisid kärntõves hundi

2099
Foto: Flickr

Noarootsi jahimehed küttisid Paslepas 11. märtsil ühe hundi, kelle laskmise luba jahihooaja välisel ajal keskkonnaamet hiljuti väljastas.

„Poisid said ühe kätte,” lausus Läänemaa hundijahi koordinaator Hugo Peterson. „Kärnane kui kurat,” lisas ta Maalehele.

Pürksis ründas 3. märtsil koera kolm hunti, kuigi algul arvati, et neid oli kaks. Peterson ei välistanud, et täna kütitud hunt võis siiski olla üks neist. Küttida tuli aga nii ehk teisiti, sest loom oli kärntõves.

Kui haige loom on metsas ning jääb küti püssitoru ette, aga teda ära ei küti, siis see on looma piinamine, selgitas Peterson.

Eile liikusid 5-6 hunti Noarootsist Linnamäe jahiseltsi piirkonda Niibi rabale. Selle piirkonna küttidel aga hundilaskmise luba polnud. Jahimehed said vaid jälgede järgi vaadata, kus hundid liiguvad, lasta nad ei tohtinud.

Peterson pakkus alguses, et see polnud üks neist võsavillemitest, kes viimasel ajal on Noarootsis redutanud ja kes Pürksis koerale kallale tungis, aga loom tuli maha lasta, sest ta oli haige. Hiljem Peterson täpsustas: võimalik, et tabatud hunt oli siiski üks kolmest Pürksis pahandust teinud loomast.

Haapsalu küttidel on veel luba realiseerimata — ka seal piirkonnas on lubatud küttida jahihooaja välisel ajal üks hunt.

Seoses viimasel ajal aset leidnud hundirünnakutega koertele, otsustas Keskkonnaamet 8. märtsil anda loa kolme hundi küttimiseks väljaspool jahiaega Lääne- ja Pärnumaal. Pärnumaal lubatakse küttida üks hunt Kullipesa ja Surju jahipiirkonnas, Läänemaal kaks hunti Noarootsi ja Haapsalu jahipiirkonnas.

Esialgu kehtib luba 10. aprillini 2018, misjärel hinnatakse olukorda ning vajadusel luba pikendatakse.

Vaata lähemalt Maalehest.