GALERII! VIDEO! Naiskütid pidasid lumetormist hoolimata ühisjahti

GALERII! VIDEO! Naiskütid pidasid lumetormist hoolimata ühisjahti

4342
Fotod: EJS

27. oktoobril korraldas Eesti Naisküttide Selts Keila jahiseltsi maadel traditsioonilist ühisjahti põdrale.

Järjekorras juba üheksandat naisküttide ühisjahti alustati Koplimadise talus jahisarve helidega. Tervituskõne pidas Keila Jahiseltsi esimees Kalev Laast ning ühisjahi instruktaaže jagas jahijuhataja Kaarel Loos.

Ligi 50 naiskütti kogunesid jahiks Keila jahiseltsi maadel. Ulukeid oli metsas arvukalt, juba esimesest ajujahist tuli välja nii põdrapull kui -lehm vasikatega ning mullikas. Lisaks nähti ka viite põrsast emisega, kes omi asju metsa ajama jäi. Küll aga õnnestus kohalikul naiskütil Janika Loosil põdrapull küttida.

Naisküttide seltsi tegevjuht Triin Roostfeldt sõnas, et pärast esimest ajujahti võis juba ühisjahi õnnestunuks lugeda. „Jaht oli peetud pärast esimest aju, kui suur emis mulle viie meetri peale koos põrsastega tuli,” nentis Triin ja tõdes, et on hea meel, et seakatkust hoolimata on metssead metsas tagasi.

Teine aju tõi naisküttidele ja ajajatele kaasa esimese lumelörtsi ja tuisu. Sellest hoolimata ei kustunud neilt rõõmus meel ega tegutsemistahe. Juba enne teise ajujahi algust nähti mitut ulukit liikumas. Samuti tuli ajajate juurest välja ka teine metssea kari. Sel korral õnnestus noorel naiskütil Piret Helvel, kes oli relvaloa saanud vaid kuu tagasi, küttida esimene põdrapull.

Pärast teist ajujahti tehti kosutav lõuna, kus pakuti värsket põdramaksa ja suppi. Seejärel tehti veel viimane ajujaht, kus Pärnumaa naiskütt Tooni Vellend küttis põdravasika. Sellega loeti edukas jahipäev metsas lõppenuks ning toimus ulukite austamise tseremoonia.

Jahipäeva võttis Koplimadise talus kokku jahijuhataja Kaarel Loos. Traditsiooniliselt anti välja ka jahikuninganna tiitel, mille pälvis naiskütt Piret Helve. Samuti tänas naisküttide eestvedaja Triin Roostfeldt ja ühisjahi korraldaja Janika Loos koostööpartnereid ja sponsorid. Õhtu jätkus kohaliku bändi ja tantsuga.   

Vaata ka TV3, Kanal 2 ja Postimehe kajastust.