Naised püstitasid jahilkäimisega rekordi!

Naised püstitasid jahilkäimisega rekordi!

2297
Jahikuningannaks tituleeriti Kaie Miller. Foto: erakogu

24. oktoobril toimus naisküttide traditsiooniline sügisjaht. Seoses Covid-19 levikuga välditi kogunemisi ning jaht toimus virtuaalselt – kokku käis jahil vähemalt 99 naiskütti.

Naised läksid jahile oma jahiseltsidega ning postitasid endast jahil pildi. Naisküttide Selts kogus pildid kokku ning Mäetaguse Jahiselts, kes algselt jahti oleks korraldanud, valis piltide alusel jahikuninganna. Sel aastal sai tiitli Kaie Miller, Pärnumaalt.

Naisküttide ühisjahil osalejad.

Kaie jahilugu oli väga emotsionaalne:

“Minu kütitud pull tuli põhimõtteliselt välja aju lõpus. Silmnähtavalt jooksust väsinud, tuli läbi noore männiku. Hingasin sisse ja hingasin välja. Nii nagu sihile jõudis, lugesin sarved ära. Sain lubatud hulga ähmis peaga loetud ja otsuse, et lasen, langetasin murdosa sekundi jooksul. Kui põder sihile astus, toimuski lask. Vaatasin, et loom jookseb üle sihi metsa, aga siiski aeglustas. Mõtlesin, et nii, Kaie, uuesti! Kindlalt uuesti! Toimus kiire ümberlaadimine ja uuesti loom optikasse ja toimus lask, kukkus! Mõlemad lasud olid tabavad, loom oli visa. Aitäh kallis Diana, olen sulle ülimalt tänulik! Sellised hetked panevad jahindusest ja seltside olemasolust ning mõttest hästi aru saama. Mu jahimeestest kaaslaste rõõm ja toetus oli nii siiras ja soe ning see tekitas nii paganama hea tunde. Olen ülimalt õnnelik ja uhke naiskütt!”