Naised pidasid ühisjahti

Naised pidasid ühisjahti

2314
Naisküttide ühisjaht Valgamaal. Fotod: EJS

Üle mitme aasta said naised taas Valgamaal kokku, et minna koos jahile.

Valgamaal Taagepere jahimaadel peeti ühisjahti põdrale, punahirvele ja metssigadele. Hommikul koguneti Rääga jahimaja juures, kus jahimaa korraldaja Andres Olesk tutvustas jahipiirkonda ning jahijuhataja Anne Toompalu pidas jahiinstruktaaži. Naisküttide seltsi poolt pidas kõne Kairit Kiin, kes tõdes, et naised on koos jahti pidanud juba üle 10 aasta ning ütles, et hea meel on näha, et iga aastaga neid aina juurde tuleb.

Vaatamata vihmasele ilmale pidasid naised rõõmsasti jahti koos ajajate ja koertega. Pea igas ajus nähti loomi: punahirvi, põtru, metskitsi. Kokku tehti neli aju ning kütiti üks põder. Jaht pakkus ilusaid loodusvaateid ning põnevust.

Kokku oli jahis 50 osalejat, neist 30 kütti ja 20 ajajat. Naiskütte külastas ka Šotimaalt pärit ajakirja Shooting Times reporter.

Jahi lõpus puhus Kristi Palm jahisarve signaali „Jahi lõpp“ ning austati kütitud loomi. Veel tänati ühisjahi organiseerijaid ning nagu traditsiooniks saanud, kuulutati välja jahikuninganna. Selleks sai Aire Jaama, kes küttis põdra.