Mulgid avasid pidulikult hooaja

Mulgid avasid pidulikult hooaja

3097
Viljandi Küti 2018 tiitel ja Huntloci jahivest vastava kirjaga anti Priit Põllumäele Polli Jahiseltsis.

1. oktoobril algas ajujaht ja jaht jahikoertega. Tähistamaks pidulikult jahihooaja algust kogunesid Viljandimaa Jahimeeste Liidu jahiseltside esindajad 28. septembril Olustvere lossi. See on Viljandi jahimeestel traditsiooniks saanud sündmus.

Viljandimaa Jahimeeste Liidu (VJL) juhatuse esimehe Priit Vahtramäe sõnul on pidulik ühisjahi hooaja avamine jahimeeste hulgas populaarne. „Kindlasti on ürituse rohke osavõtt seotud sellega, et kaasad võib kaasa võtta. Tuletame enne jahi algust meelde, kuidas missuguseid ulukeid küttida ja millele tähelepanu pöörata,“ ütles Vahtramäe. Samuti on hooaja avamine koht, kus tunnustame teenekaid jahimehi ja anname kätte autasud täpsematele laskuritele.“ lisas ta. 

Eesti jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts tervitas ühisjahihooaja alguse puhul Viljandimaa jahimehi. Korts tuletas meelde, et ei ole enam seda aega, kus pealinnast öeldi ette, kuidas tuleb ulukeid majandada. „Ulukiressurss on meie endi kätes ja otsused on meie endi teha. Valikud on meie teha ja see kas need on õiged või valed, näitab juba ulukiasurkondade seisund jahipiirkonnas,“ selgitas Korts.

VJL-i tänukirjad anti: Villu Kampusele Karksi Jahiseltsist, Kermo Müürile Kärstna Jahiseltsist, Ain Pärsile Kõo Jahiseltsist. Tänukirjad said: Lembitu Jahiseltsist Magnus Tuur, Vladimir Malõh ja Kaimo Maiste. Paistu Jahiseltsist autasustati Kuldar Vilidot, Päri Metsküla Jahiseltsist Rain Hüva ja Vambola Jahiseltsist Tairo Oravat ja Margus Denisjukki.

Laskuritest olid parimad:

  • Metssea laskmisel siledaraudsest Priit Vahtramäe, Ignar Must ja Kalev Leemet.
  • Metssea laskmisel vintrelvast aga Priit Põllumäe, Ignar Must ja Enno Nikker.
  • Põdralaskmise parimad olid Veljo Kask, Guido Riitsalu ja Kalev Leemet.
  • Taldrikulaskmises olid parimad Emil Juht, Priit Põllumäe ja Alar Animägi.
  • Meeskondlikus arvestuses oli Parim Lembitu Jahiselts, teise koha saavutas Suure- Jaani Jahiselts ja kolmanda Paistu Jahiselts.

Viljandi Küti 2018 tiitel ja Huntloci jahivest vastava kirjaga anti Priit Põllumäele Polli Jahiseltsist, teise koha sai Janno Jaadla Rimmu Küttidest ja kolmanda Ilmar Animägi Lembitu Jahiseltsist.