Mõisaküla jahimehed korraldasid kogukonnale tänulõuna

Mõisaküla jahimehed korraldasid kogukonnale tänulõuna

2033
Mõisaküla jahimeeste ja koguduse koostöös sündis tänulõuna üritus. Fotod: EJS

1. detsembril toimus Mõisaküla kirikus jahimeeste ja Mõisaküla kogudusega koostöös heategevuslõuna, kuhu tuli kokku ligi kaheksakümmend inimest.

Mõisaküla jahiseltsi Metsis esimees Toomas Oissari sõnul korraldatakse koostöös kogudusega lõunat juba kolmandat korda. „Teeme seda esiteks sellepärast, et kogukonda lähendada,“ sõnas Oissar. „Samuti soovime kogukonna metsade ja maade kasutamise eest kogukonnale midagi tagasi pakkuda,“ lisas ta.

Advendi alguse puhul kõneles Arvo Lasting, EELK Mõisaküla koguduse õpetaja.

Seekord oli esinejaks kutsutud tuntud looduskaitsja Enn Vilbaste, kes rääkis metsloomadest ja sellest, kuidas nad linna satuvad, ning looduslikest allikatest, mis vajavad rohkem meie kõigi tähelepanu. 

Sündmusel osalenud EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on Mõisaküla jahimehed koos kogudusega käima lükanud väärt ettevõtmise. „Kui suudaksime selliseid tänulõunaid üle riigi rohkem korraldada, leiaksime kogukonnas palju paremat mõistmist,“ ütles Korts. „Kui oled saanud, anna ka tagasi, nii kõlab üks loodusressursi kasutamise põhimõtetest ja seda nii keskkonna kui ka sotsiaalses võtmes,“ lisas ta.

Pärast ettekannet ja jahimeeste poolt pakutud hirve- ning põdraliha ja vorstide maitsmist esinesid kokkutulnutele Abja muusikakooli õpilased Valdo Värki ja tema abikaasa Helmi juhendamisel.