Mineraalinäljas hirv leidis abi inimjäänustest

Mineraalinäljas hirv leidis abi inimjäänustest

3946
Foto: Pixabay

Kuigi hirvi peetakse sageli võrdlemisi malbeteks metsaloomadeks, täiendavad nad aeg-ajalt oma toidulauda ka näiteks linnupoegade ja surnud jänestega. Uute tähelepanekute järgi ei ütle hirved fosforinälja rahuldamiseks ära ka inimeste ribidest.

Inimjäänustega maiustav hirv jäi silma kohtumeditsiini edendavatele San Marcos asuva Texase ülikooli teadlastele, vahendab Novaator.

Katsete raames jäetakse ülikoolile teaduse hüvanguks annetatud inimkehad mõnikord aastateks metsa lagunema. Samal ajal jälgitakse kaameralõksudega, millal ja milliste liikide tähelepanu korjused püüavad. Nii saab loomade jäetavate jälgede alusel hiljem juba päris mõrvajuurdluste käigus määrata täpsemalt leitud laipade vanuse.

Varasematele katsetele toetudes lootis Daniel Wescott näha teiste seas rebaseid, koiotte, pesukarusid ja mitmeid raipesööjatest linnuliike. Umbes 190 päeva pärast katse algust jäi kaamerasilma ette aga hoopis säilmeid nosiv valgesaba hirv. Korjusest oli selleks ajaks alles jäänud vaid skelett. Hirve võis näha piltidel ka paar päeva hiljem. Seekord oli loomal suus inimese ribi. Töörühm pole kindel, kas tegu oli sama isendi või uue juhukülalisega.

Loe lähemalt Novaatorist.