Mets on Eesti tulevik – keskkonnaministeeriumi infopäev

Mets on Eesti tulevik – keskkonnaministeeriumi infopäev

1328
Fotod: EJS

29. oktoobril 2019 toimus TalTech Mektory saalis metsanduse 2021.-2030. aasta arengukava (MAK2030) stsenaariume tutvustav infopäev.

Räägiti, millised metsanduse väljavaated peituvad stsenaariumide Karu, Rebane, Hunt ja Ilves taga ja mis saab edasi.

EJSi tegevjuhi ja metsanduse arengukava juhtgrupi liikme Tõnis Kortsu sõnul on metsanduse arengukava ka jahimeeste kogukonnale äärmiselt oluline. „Kuigi jahimehi see otseselt ei mõjuta, kui palju täpselt metsa raiutakse on meil aktiivse kogukonnana oluline olla metsa kohta käiva otsustuse protsessis osaline ja anda sellesse oma sisend,“ ütles Korts. „Mets on jahiulukite elukeskkond ja kui seda majandatakse aktiivselt, siis selle järgi on vaja sättida ka jahindust, läbi ulukikahjude on metsandus ja jahindus kõige otsesemalt ja tuntavamalt seotud,“ lisas ta.

Infopäeva avas keskkonnaminister Rene Kokk ja seda juhtis Urmas Vaino. Peale avamist järgnesid kolm põnevat ettekannet globaalsetest arengutest, sh elurikkusest, kliimamuutustest ja ringmajandusest. Edasi tutvustas keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Kristel Järve MAK2030 arengustsenaariume. Seejärel toimus vestlusring. Huvigrupid said anda omi sisendeid. Kohati kiskus arutelu päris teravaks. Päeva võttis kokku keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp.

Loe infot lisaks SIIT.