Mesikäppade arvukust on juba aastaid liiga väikeseks hinnatud

Mesikäppade arvukust on juba aastaid liiga väikeseks hinnatud

1172
Foto: erakogu

Mets on karudest punnis: üleliigseks jäävad kiskjad pressivad metsast välja ja mõtlevad, et inimesed ning koduloomad kõlbavad ka süüa. Selgub ootamatult, et karude arvukust on järjepidevalt valesti mõõdetud ja nad ei mahu enam Eestisse ära.

Jahimehed räägivad juba aastaid, et karude arvukus on Eesti väikest territooriumi arvestades ohtlikult suur, isendite arvu pakutakse juba tuhande pruunkaru kanti, kuigi meie metsades oleks ruumi umbes 400 loomale. Veel 15 aastat tagasi hinnati karude arvukuseks sadakond looma, kirjutab Maaleht.

Uue jahmatava tõe toob välja keskkonnaagentuuri värske seirearuanne, mille autorid on Rauno Veeroja, Peep Männil, Inga Jõgisalu ja Marko Kübarsepp: “Niisiis, võib üsna veendunult väita, et karude arvukuse kasv on olnud varem hinnatust kiirem ja arvukus oli suurem ka juba aastaid varem, kuid eelkõige varasemate andmete puudulikkusest tingituna ei paistnud see välja. Vaatluste suurem hulk ja parem kvaliteet, viimane eelkõige JAHISesse (jahinduseinfosüsteem – toim) sisestatavate fotodega, suurendab küll nii andmete esitajate kui ka analüüsijate töömahtu, aga oluliselt täpsemate tulemuste nimel tasub see ennast kindlasti ära.”

Loe lähemalt Maalehest.