Meest taga ajanud karu jooksis vastu puud ja hukkus

Meest taga ajanud karu jooksis vastu puud ja hukkus

2873
Foto: Pixabay

Rootsis hanejahil olnud norrakas pidi möödunud nädalal karu eest põgenema, kuid juhtum ei lõppenud mehe jaoks halvasti, elu kaotas hoopis karu.

Rootsi ja Soome meedia teatel oli Norrast Aurskogist pärit 35-aastane Kent Olsen koos oma jahikoeraga linnujahil Dalarnas põhjaosas Särna lähedal. Mehe ees jooksnud koer hakkas järsku kummaliselt käituma ja põgenes tema suunas tagasi, vahendab Postimees.

Olsen nägi siis, et suur pruunkaru ajab ta koera taga. Ta lootis, et inimese nägemine sunnib karu taanduma, kuid karu ei reageerinud ja jätkas koera suunas jooksmist.

Norrakas üritas karjumise, käte vehkimise ja ka relva abil karu eemale peletada. Karu märkas lõpuks Olsenit, kuid nüüd sai koera asemel tema sihtmärgiks mees.

Olles mõnda aega põgenenud, kuulis mees kõmakat ja nägi silmanurgast, kuidas karu maapinnale kukkus.

Mehe teatel oli tegemist emakaruga, kes vist tahtis oma peogi kaitsta, sest ta nägi kaugemal karupoegi.

Olsen ei jäänud uurima, mis karuga juhtus, vaid ta põgenes oma autosse, mis asus ühe kilomeetri kaugusel ja helistas politseisse.

Kohale saabunud politsenikud ja jahimeeste seltsi esindajad leidsid eest umbes 100-kilogrammise emakaru, kes oli pikali maas paigas, kus Olsen teda viimati nägi.

“See jahimees pääses eluga, karu mitte. Karu murdis kaela kui jooksis peaga vastu mändi. Sellist surma tuleb väga harva ette,” teatas kohalik võimuesindaja Peter Wallin.

Vaata lähemalt Postimehest.