„Mees puu otsast“  — Eesti Loodusmuuseum tutvustab kodupublikule lendoravate uurija Illar Muuli elutööd 

„Mees puu otsast“  — Eesti Loodusmuuseum tutvustab kodupublikule lendoravate uurija Illar Muuli elutööd 

462
Fotod: Siim Loog/Eesti Loodusmuuseum

21. märtsil avas Eesti Loodusmuuseum publikule näituse „Illar Muul – mees puu otsast“, mis jutustab läbi fotode ja joonistuste kodumaal vähetuntud, ent maailmas hinnatud lendoravate uurija ja viroloogi Illar Muuli (1938-2020) lugu.

„Illar Muul on kahtlemata oma valdkonna suurkuju. See sõjapõgenikuna välismaal üles kasvanud ja teadlaseks sirgunud Saaremaa juurtega mees on aga jäänud kodumaal võrdlemisi tundmatuks. Meie uus näitus on austusavaldus Illar Muulile ja võimalus tutvustada tema elutööd Eestis,“ ütles näituse kuraator Leida Ojasoo.

Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks toonitas, et avatav näitus sündis tänu praegusele Eesti suursaadikule Rootsis ja omaaegsele Eesti suursaadikule Kanadas Toomas Lukile. „Illar Muul elas oma viimastel eluaastatel Kanadas ja pärast tema lahkumist aitas Toomas Lukk teadlase pärandi Eestisse toimetada,“ rääkis Jõks.

Näitusel on esitatud üle 20 Illar Muuli tehtud joonistust erinevatest lendoravaliikidest, kes olid Muuli uurimisobjektist, sh ka harilikust lendoravast, kes on tänavu Eesti aasta loom. Samuti saab näitusel tutvuda enam kui 20 ajaloolise fotoga teadlase elust ja teadustööst.

Trepigalerii näitus jääb avatuks Eesti Loodusmuuseumis (Tallinn, Lai 29a) kuni augusti lõpuni.

Eesti Loodusmuuseum