Massiaru jahiselts tähistas 25. juubelit

Massiaru jahiselts tähistas 25. juubelit

5378
Massiaru jahiseltsi 25. juubel Kentuki pubis.

Reedel, 17. veebruaril, pidas Jahiselts Massiaru Pärnus Kentuki Kõrtsis oma 25. aasta sünnipäeva.

Kohal olid seltsi liikmed kaaslastega ja kutsutud külalised. Sünnipäevakõne pidas seltsi aktiivne eestvedaja Eimar Kaldoja. Ta rääkis seltsi ajaloost ja tegemistest ning andis kätte tänukirjad seltsi asutajaliikmetele.

Jahiseltsi eestvedaja Eimar Kaldoja õnnitlemas Karl Uusmad.
Jahiseltsi eestvedaja Eimar Kaldoja õnnitlemas Karl Uusmad.

Tunnustuse pälvisid Karl Uusma (84), Lembit Uusma, Mart Ruul, Ain Lemmik, Kalev Lainele ja Ahto Pärna.

Külla oli kutsutud ka EJS tegevjuht Tõnis Korts, kes tõi tervitused katusorganisatsioonilt.Tegevjuhi sõnul on kohalik jahiselts tähtis kivi ühises vundamendis, millel seisab rahvuslik jahinduse koostöö. Tähtsaim kui kunagi varem on koostöö ja ühte jalga astumine. Harvad pole jahinduse vastased rünnakud ja koos on neid tõhusam tõrjuda.

Eimar Kaldoja sõnul on Massiaru jahiselts sõbralik ja üksmeelne. Koos on rajatud kaasaegne jahimaja koos juurde kuuluvaga. Maaomanikega on hea läbisaamine ja noori tuleb samuti peale.

 

Häid sõnu juubeli puhul tõid nii esindajad Linnamäe lihatööstusest kui maaomanikud.

Õnnitlused Massiaru seltsile kogu Eesti Jahimeeste Seltsi pere poolt!

massiaru25

Veel Massiaru jahiseltsist (allikas: www.massiarujahiselts.ee):

Pärnumaa kaguosas ja Sakala kõrgustiku lääneserval laiub Nigula Looduskaitseala oma reservuaari ja erinevate kaitsevöönditega. Selle loodust kaitsva ala on omakorda enda “kaitsva tiiva” alla võtnud pindalalt väike kuid hingelt suur jahiselts – Massiaru Jahiselts. Oleme enda ridadesse koondanud hää hulga kirglikke mehi ja ka naisi, kes kõik tunnevad looduse poole enesestmõistetavat tõmmet ning vastutust jahinduse hea käekäigu eest piirkonnas ja seda täiesti õhinapõhiselt.

Jahiselts tegutseb Pärnu maakonnas Häädemeeste ja Saarde vallas. Valdusi on meil Laiksaarest läbi Massiaru kuni Tuulikuni välja – kokku ca 14 000 ha.
Meil on mida vaadata – Massiaru koolimaja, Laiksaare Ristija Johannese õigeusu kirik, Kirikumõisamaja Urissaare, Urissaare kalmistu, Tauste kalme, Merenäki mägi, Nigula looduskaitseala, Raudtee tamm, männimetsad, Urissaare veski, Lõhejõgi ning loomulikult eluterve fauna ja flora.

Jahiselts on oma hoole alla võtnud just Urissaare ja Nepste külade elu arendamise. Nii on jahiseltsi meeste eestvedamisel peetud Urissaares piirkonna küla- ja jaanipäeva, korrastatud külakalmistut ning igal aastal aitab selts korrastada Urissaare õigeusukiriku territooriumi. Jahiselts avas pidulikult aasta algul tuttuue seltsimaja mille abil saab kohalik kogukond ja ka külalised kaugelt ning lähedalt koos käia. Korraldama hakkame kõiksugu üritusi, õppepäevi nii lastele kui ka teistele huvilistele, et tutvustada piirkonna looduse omapära. Külla on oodatud nii jahiturismi viljelejaid, fotograafe, loodusmatkajaid, linnuvaatlejaid ja loomulikult teisi looduse nautijaid.