Märtsis toimuvad piirkondlikud trofeehindamised

Märtsis toimuvad piirkondlikud trofeehindamised

2715
Foto: Kaarel Roht

Seoses vabariikliku trofeenäitusega toimuvad märtsis piirkondlikud hindamised.

Trofeede hindamised toimuvad järgmiselt:

  • 6. märtsil algusega kl 10 Harjumaal Padise vallamajas (kloostri kõrval). Trofeesid saab ära tuua 5. märtsist alates kl 14.00-st ja ka 6. märtsil kl 8.00 kuni 10.00 kokkuleppel Rein Sõitjaga.
  • 9. märtsil algusega kl 10 Lääne-Virumaal Rakvere Jahindusklubis (Tartu mnt 61). Trofeesid saab eelnevalt ära tuua kokkuleppel Jaan Villakuga.
  • 15. märtsil algusega kl 10 Pärnumaal Pärnu Jahindusklubis (Suur-Kuke 5). Trofeesid saab eelnevalt ära tuua kokkuleppel Eero Nõmmega.
  • 18. märtsil algusega kl 10 Saaremaal Kuressaare lossis. Trofeesid saab eelnevalt ära tuua kokkuleppel Ive Kuningaga.
  • 23. märtsil algusega kl 10 Valgamaal Valga Jahindusklubis (Kuperjanovi 76). Trofeesid saab eelnevalt ära tuua kokkuleppel Rein Rosenbergiga.
  • 30. märtsil algusega kl 10 Tartumaal Tartu Jahindusklubis (Võru mnt 80). Trofeesid saab ära tuua 28. ja 29. märtsil kokkuleppel Tõnu Petersoniga.

Tuletame veelkord meelde, et piirkondlikel hindamistel saadud hinded pronks- ja hõbemedalile on lõplikud. Kuldmedalile hinnatud trofeed saavad eelhinde ja need tuleb tuua Põltsamaa lossi jahitrofeede näitusele, mis avatakse 18. aprillil. Seal kontrollib rahvusvaheline komisjon hindamise õigsust ja pärast seda omistatakse trofeele kuldmedal.

Ka need trofeed, mis on eelnevatel hindamistel Tallinnas, Põlvas, Kuressaares või mujal saanud hindeks kuldmedali, tuleb tuua Põltsamaa lossi näitusele. Kõik trofeed peavad olema varustatud andmetega: kes küttis, kus ja millal. Sõralistel tuleb ära näidata vanus. Metskitse- ja hirvetrofeed ei ole vaja alustega tuua, see säästab ekspertide vaeva ja hoiab aega kokku.