Männikul toimusid Euroopa meistrivõistlused jahilaskmises

Männikul toimusid Euroopa meistrivõistlused jahilaskmises

3684
Võitjad kombineeritud jahipraktilises laskmises. Fotod: EJS

28.-30. juunil Männiku jahilasketiirus toimunud Euroopa meistrivõistlused kombineeritud jahipraktilises laskmises (kombi) võitsid meeskonna arvestuses sloveenlased, teiseks platseerusid Itaalia ja kolmandaks soome laskurid.

Eestlased saavutasid meeskonna arvestuses (Tauno Tamm, Tauri Tamm, Rivo Poltimäe, Igor Homin, Kristo Lipp ja Kalvi Viidas) haavlilaskmises 4. koha ja Kombis 6. koha. Kõrgeima punktisumma (762) individuaalarvestuses Tauno Tamm, kes saavutas kombis 11. koha.

“Minule valmistas kõige rohkem head meelt see, et tegelikult Eesti meeskond tuli 15 meeskonna konkurentsis 6. kohale, mis on väga tubli tulemus,” kommenteeris võistluste üks korraldajatest Eesti Jahispordiliidu (EJSL) tegevjuht Triin Roostfeldt. “Korralduslikus mõtte läks ka võistlus korda, kuna ühtegi kaebust kohtunikele ei esitatud ning võistlus kulges ilma suuremate probleemideta,” lisas ta.

Kokku võistles ligi 160 jahilaskurit 15 riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Norrast, Austriast, Tšehhist, Ungarist, Taanist, Saksamaalt, Itaaliast, Poolast, Sloveeniast, Slovakkiast ja Ukrainast. 

Kõiki tulemusi näeb EJSLi kodulehelt.