Mägilaste kopra ühisjaht toimub juba viiendat korda!

Mägilaste kopra ühisjaht toimub juba viiendat korda!

1050

Alates 2018. aastast on mägilased korraldanud kevadist kopra ühisjahti vibudega, mis sellel aastal toimub juba viiendat korda. Sellel aastal kogunevad mägilased taas Valgamaale Laatresse 31.03–2.04.

Kuna kontaktjahist konkreetsetel kuupäevadel jäävad huvilised sageli erinevatel põhjustel kõrvale ning oma piiranguid seadis ka koroonaaeg, siis kasvas klubil ühisjahist välja mõte hakata korraldama n-ö virtuaaljahtisid.

Vibuküttide virtuaalne koprajaht toimub 15.03–15.04.2023, mille eesmärk on kanda kuu aja jooksul aktiivsed vibukütid Eesti kaardile. See toimub juba neljandat korda. Virtuaaljahi käigus kütitakse kopraid, kuid osalema on oodatud ka kõik kährikukütid.

2022. aastal osales virtuaaljahil kokku 43 vibukütti nii siit kui sealtpoolt piiri, teadaolevalt said jahis „käe valgeks“ 15 kütti ja kütiti kokku 41 kobrast, üks kährik ja üks mink, lisaks laekus kolm uut kopraliha retsepti ja kaks kirjalikku jahijuttu.

2023. aasta virtuaaljahi esimesel nädalal registreeris oma osaluse seitse kütti, kellest kolmel on õnnestunud ka esimesed ulukid tabada. Et sellel aastal on kevad hilisem, on näha nii saagist kui registreerinute arvust – eelmisel aastal samal ajal oli meil kirjas 10 kütti ja esimesed koprad tabatud juba enne virtuaaljahi ametlikku algust. Samas on väga edukas algus olnud meie retseptikogu täiendamisel – juba oleme kätte saanud neli uut retsepti ja kuulda on, et lisa on tulekul, mis teeb ainult rõõmu!

Koprajahi hooaeg kestab ja ootame kõiki vibukütte meiega liituma!

Kutse ühisjahile

Vibujahiklubi Mägilased V kopra ühisjaht virtuaaljahina toimub 15. märts‒15. aprill üle Eesti! Kanname vibukütid Eesti kaardile!

Osaleda saavad kõik vibukütid, kellel on kehtiv vibujahi laskekatse (klubiline kuuluvus ei ole osalemiseks vajalik!).

Jaht
Registreerimine:

  • Osalemiseks saada palun oma nimi, jahipiirkonna asukoht (maakonna täpsusega, et saaksime märkida Eesti kaardile) ja foto oma vibust või vibuvarustusest meilile info@estonianbowhunters.ee hiljemalt 10. aprilliks.
  • PS! Märgi kindlasti, kas annad nõusoleku oma nime kasutamiseks või eelistad nt märget „vibukütt“ või „mägilane“. Nime ja maakonda kasutatakse sotsiaalmeedias vibuvarustuse fotode juures.
  • PPS! Vibuküttide asukohad tähistame kaardile anonüümselt, mitte nimeliselt!

Kui jaht oli edukas, informeeri sellest ka meid (eeltoodud meiliaadressil). Hea oleks, kui lisaksid ka foto, võimalusel koos saagiga. Märgi juurde, kas oled nõus, et avaldame foto koos küti nimega või soovid jääda anonüümseks.

NB! Juhime tähelepanu sellele, et kuna oleme omakeskis otsustanud, et trofeefotosid ulukist jagame valitud keskkondades – Instagram, ajakiri Eesti Jahimees ja Facebooki kinnistes gruppides. Mägilaste Facebooki lehel jagame ainult varustuse ja ulukitoitude fotosid, sest seda lehte külastab ka palju jahikaugeid vibulaskmise huvilisi ja arvestame nende tunnetega. Toetame ja tunnustame kõiki jahimehi, kes oma Facebooki lehel maitsekaid ja uluki suhtes lugupidavaid trofeefotosid jagavad, kuid mõistame kõiki, kes erinevatel põhjustel ei soovi oma jahialast tegevust laiemalt avalikustada.

Väga oodatud on ka toredad jahijutud – käisid metsas, lasku ei teinud, tagasi tuled hea looga – saada see meile! Või said hea tabamuse hoopis fotoaparaadi või telefoniga – jaga meiega!
Samuti on jätkuvalt oodatud kopratoidu retseptid ja fotod.

Auhinnad

Taas loosime kõigi osalejate vahel välja vahvaid auhindu!
Kindlasti lähevad eraldi loosirattasse ka kopratoidu albumisse panustajad ja paneme proovile ka edukate küttide loosiõnne.

PS! Kui keegi soovib ka ise mõne auhinna loosirattasse panustada, siis palun andke märku! Panustajatele suured tänusõnad ja väike reklaampostitus FB-s mägilaste lehel!

KKK:
• Minu jahipiirkonnas ei ole kopraid, aga väga tahaks osaleda.

Ära muretse – sellel aastal toimub ka n-ö kontaktne ühisjaht 31.03‒2.04 Valgamaal Laatres, registreerimine on küll lõppenud, kuid kiire reageerimise korral leiab korraldusmeeskond ehk sullegi koha!

• Mul pole veel koprajahi varustust, aga tahaks ka jahis osaleda.

Kui kopravarustust ei ole, võid vibuga kährikule jahti pidada. Kährik on invasiivne liik ja kohalik loodus on sulle panuse eest tänulik.

• Minu vibujahi laskekatse on lõppenud.

Laskekatset saad uuendada, leppides aja ja koha kokku kas Mägilastega, tel 523 2177 või Pärnumaa Vibujaht MTÜ-ga, tel 507 6159.

 

MTÜ Mägilased juhatuse nimel
Rita-Anette Kohava
tel 523 2177
info@estonianbowhunters.ee