Mäger langes hundi saagiks

Mäger langes hundi saagiks

5289
Fotod: Rahnoja jahiseltsi rajakaamera

Pärnumaal Rahnoja jahiseltsi maadel jäi rajakaamerasse huvitav seik. 3. aprilli öösel kella kahest ristusid täiskasvanud elujõus hundi ja täiskasvanud mägra teed.

Ligi pool tundi põrnitseti tõtt ja võeti sisse erinevaid poose. Poole tunni pärast oli kohtumine lõppenud, hundile õnnelikult ja mägrale kurvalt. Nii nagu see looduses ja elus tihti juhtub. „Selline see toiduahel kord juba on. Ka kurbus ja rõõm on inimeste hinnangud. Looduses on asjad paigas ja igaühel täita oma roll ja igaüks on kellegi saak,“ selgitas EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Rahnoja jahimeeste hinnangul on tegemist hundipaariga, kes tihti kaameratesse satuvad. Ka eelmisel päeval fikseeriti hundikülastus sama kaameraga. Nädalapäevad tagasi murti naaberjahipiirkonnas Tori-Sindis koduhoovis jahikoer ja söödi osaliselt kohapeal ära. Seda kajastasime SIIN. Rahnoja mehed kirjutasid selle teo kaameras jäädvustatud hundi arvele.

On jahikoera aasta ja iga lemmiku kaotus on korvamatu. Igaüks kes on lemmiklooma, pereliikme kaotanud, teab millest jutt. Sellest tulenevalt palub EJS arvestada võimalike hundikülastustega ja sulgeda koerad hundikindlalt. Kiskja on kiskja ja teda ümber ei õpeta. Küll aga saame ise teha kõik meist sõltuva ja see tähendab päris palju. Samas tuleb kindlasti fikseerida kõik hundirünnakud ja külastused. Kui tegemist on nn nuhtlusisendiga, siis otsustab Keskkonnaamet, mis isendiga teha. Õigesti määratud küttimissurve koosmõjus omaniku ennetusmeetmetega vähendavad kahjusid oluliselt.