Maarja Jahikoda korraldas Saaremaa jahi 2023

Maarja Jahikoda korraldas Saaremaa jahi 2023

1470
Fotod: Triin Roostfeldt

13.‒14. jaanuaril korraldas Maarja jahikoda juba traditsiooniks saanud Saaremaa jahi.

Leisi jahimaadele kogunes sadakond jahimeest kaheks päevaks traditsioone ja emotsioone jagama ning koguma. Just nii kõlab jahikoja deviis ‒ traditsioonid ja emotsioonid. Esimesel päeval koguneti Leisi jahimaja juurde. Pasun avas jahi ning 95 meest ja naist sammusid metsa küttima metssigu ja punahirvi. Pika aju tulemusel kütiti kolm hirve ja 1 metssiga. Tore jahipäev lõppes taaskord piduliku jahipasuna helide ja loomade austamisega.

Saaremaa jahi korraldaja ja Maarja Jahikoja juhatuse esimees Priit Tiksi sõnul toimus pidulik jahi avamine ja lõpetamine. „Meie eesmärk on, et iga selts võtaks selle jahikultuuri osa kaasa ja levitaks ning rakendaks seda oma seltsis,“ tõdes Tiks. „Lisaks on Saaremaal hirv, keda paljudes piirkondades ei ole ja nende piirkondade jahimeestel on võimalus saada läbi jahi kogemus ka hirvedest,“ lisas ta.

Teise jahipäeva rivistusele kogunes juba 99 jahimeest. Lisaks jahimeestele olid metsa kutsutud ka kohalikud korrakaitsjad Politsei- ja Piirivalveametist, kes olid vastu võtnud korraldajate sõbraliku kutse tutvustada kogukonna ja ameti koostööd turvalise elukeskkonna kujundamisel ja hoidmisel. Koos tõdeti, et sõbralikult ja üksteist toetavalt läbi saades ja koostööd tehes on võimalik elu kogukonnas edendada. Külalised võtsid vapralt osa ka ajujahist ajajatena ning olid päevast metsas koos jahimeestega vaimustuses. Sellist koostööd jahimeeste ja ametkondade vahel toetab ka tänavune Eesti Jahimeeste Seltsi teema aasta „kogukondlikult koos maaomanikuga”.

Jahipäev lõppes pidulikult Angla pärandkultuurikeskuses, kus tunnustati korraldajaid, eeskätt kohalikku Leisi jahiseltsi, kes lahkesti oma jahimaad kasutada lubavad, õnnelikke kütte ja tublisid jahikoeri ning nende peremehi.

„Ühisjaht on ka hea suhtluse koht, kus eri eesti otstest saavad jahimehed kokku ja vahetavad kogemusi. Paari aastase korraldamise järel on tekkinud kontaktid ja käiakse üksteise juures jahtides. Täname ka Leisi jahiseltsi selle võimaluse eest sellist jahti korraldada,“ sõnas jahikorraldaja.

Järgmine Saaremaa Jaht juba 2024. aastal!