Maarja jahikoda avas jahimaja

Maarja jahikoda avas jahimaja

3344
Fotod: EJS

19. juunil avati pidulikult Tartumaal Maarja jahikoja jahimaja.

On sümboolne, et juhatuse välja kuulutatud ”Jahikoda korda” aastal avatakse seltsi jahimaja.

Maarja jahikoja juhatuse esimehe Priit Tiksi sõnul alustati Leader projektiga kaks aastat tagasi. „Maja renoveerimise töödega alustasime ise ja siis saime tuge Leaderilt. Väga palju on selle maja juures kasutatud vabatahtlikku tööd,” selgitas Tiks.

Maja avamisele olid tulnud kohaliku jahiseltsi liikmetele lisaks ka Leader grupi esindaja ning Tartu valla, kohalike külaseltside ja kogukonna esindajad. Pidulikul sündmusel viibis ka EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kes ütles edasi tervitussõnad EJS-i poolt ja andis üle kingituse.

Tartu valla esindaja Tarmo Raudsepp ütles oma tervituskõnes, et talle väga „positiivsed hullud” meeldivad ja kiitis Maarja jahikoda. Maarja jahikoja juhatuse esimees Priit Tiks tänas kõiki jahimaja valmimisele kaasa aidanuid meenetega. Jahimehe naabrimees Vahur Poolak sai jahimeeste poolse erilise tänu osaliseks. Tartu valla esindaja Karita Tilk sõnas oma tervituskõnes, et meil on lisaks muule kultuurile vallas ka jahikultuur. Ehitajate esindaja Jüri Loko sai samuti jahimeeste poolt väärikalt tänatud. Jahimeeste tänusõnad kuulusid ka Jõgeva koostöökoja esindajale Kaire Kaasikule ja toetajale Jüri Puusepale.

EJS tänab omalt poolt Maarja jahikoja sõbralikku kollektiivi ja soovib jahikojale pikka iga. Samuti ootab ta Maarja jahikoda enda liikmeks.