Maarahva valimiskompassi koosolek

Maarahva valimiskompassi koosolek

780
Arutati valimiskompassi tehnilisi ja sisulisi protsesse. Foto: EJS

8. veebruaril toimus veebipõhiselt järjekordne maarahva valimiskompassi koosolek, kus tehti kokkuvõtteid erinevate parteide küsimuste tulemusest.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on maarahva valimiskompassi koostamine erinevate maapiirkondi esindavate organisatsioonide ühistöö. „Ka meie jahimeeste esindus-organisatsioonina oleme selles koostöös koos Eesti Erametsaliidu, Põllumajandus-Kaubanduskoja, Talupidajate Keskliiduga osalenud ja oma sisendi andnud,“ ütles ta.

„Kui valimiskompass valmib, siis edastatakse see kõikide organisatsioonide kaudu oma liikmetele ja selle eesmärk on olla abiks valimisotsuste tegemisel,“ lisas Korts.

„Põllu-, metsa- ja jahimehed on alati seisnud maaelu säilimise ja arenemise eest. Meie murekohad on paljuski sarnased ja ühtselt tegutsedes saame jõulisemalt tähelepanu pöörata maarahva jaoks olulistele küsimustele, mille lahendamine on maaelu säilimise seisukohalt oluline. Tuletame poliitikutele meelde, et häälte püüdmisel ning lubaduste jagamisel ei tohi ära unustada ka tõmbekeskustest kaugemal elavaid inimesi,“ kommenteeris Erametsaliidu kommunikatsioonijuht Anniki Leppik.

„Kompassiga oleme kaardistanud 17 maaelu arengut puudutavat võtmeküsimust ja valimiskompassiga saab igaüks võrrelda enda seisukohti erakondade omaga, et teha valimistel seeläbi teadlikum valik,“ lisas Leppik.

Kompassi saab kasutada alates 16. veebruarist, millest anname siis täpsemalt teada.

Koosolekul osalesid Erametsaliidust Arpo Kullerkupp, Jaanus Aun, Anniki Lepik, Põllumajandus-Kaubanduskojast Meelika Sander-Sõrmus, Talupidajate Keskliidust Kerli Ats, Akkadiani sõnumiagentuurist Kadri Lainas ja Julia Piilmann ning Eesti Jahimeeste Seltsist Tõnis Korts ja Andra Hamburg.