Maanteeamet juhib tähelepanu teele sattuvatele metsloomadele kampaaniaga „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“

Maanteeamet juhib tähelepanu teele sattuvatele metsloomadele kampaaniaga „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“

1122

Igal aastal registreeritakse Eesti teedel keskmiselt 120 sõiduki ja looma kokkupõrget, mille tagajärg on kahju inimestele või nende varale.

Keskkonnainfo telefonil 1313 registreeritakse aastas paari tuhande looma hukkumine, kusjuures enamus väiksemate loomadega seotud õnnetusi jääb registreerimata. Viimastel aastatel on probleem pigem suurenenud, sest sõidukeid liigub Eesti teedel rohkem ning sõraliste arvukus on tänu pehmetele talvedele suurenenud.

„Mitte keegi meist ei soovi sattuda õnnetusse ega tekitada vigastusi metsloomale,“ sõnas Maanteeameti keskkonnatalituse juhataja Villu Lükk. „Seetõttu peame liiklejatena eriti hoolsad olema ja teele lähenevaid metsloomi märkama. Samuti on oluline meeles pidada, et kui metsloom ületab teed, võib temale järgneda ka teisi.“

“Nüüdseks pea 2 aastat aktiivset tööd, on Maanteeameti ja Eesti Jahimeeste Seltsi, aga ka Keskkonnaameti ja Keskkonnaagentuuri koostöös viinud märkimisväärsete tulemusteni. Valminud on õpetlik video ning peagi on aga oodata olulist lisa,” selgitas EJSi ”Ulukid teel” projektijuht Urmas Salmu.

Maikuus algab taas metsloomade aktiivsem liikumine. Sel ajal võivad enam teele sattuda eelmise aasta põdravasikad, kes emast võõrduvad, samuti metskitsed, siilid, jänesed, konnad ja paljud teised.

Teele sattuvatele loomadele tähelepanu juhtimiseks korraldabki Maanteeamet koos Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri ja Eesti Jahimeeste Seltsiga kampaania „Mõnikord on parim suhe kaugsuhe“.

Lisainfot leiab www.mnt.ee/ulukid.

Ulukiõnnetuste kaardirakenduse leiab siit.

Vaata ka videot SIIT.