Luua metsanduskool paigaldas reflektoreid

Luua metsanduskool paigaldas reflektoreid

910
Einar Must reflektoreid paigaldamas. Foto: Luua metsanduskool

Kuna metsloomade poolt põhjustatud liiklusõnnetused on kahjuks sagedased, otsustas Luua Metsanduskool liituda If Kindlustus ja Eesti Jahimeeste Selts poolt koordineeritava projektiga „Ulukid teel“.

4. aprillil paigaldasid nad oma jahipiirkonnas Jõhvi-Tartu maanteel 4-kilomeetrisele lõigule reflektorid, mis peegeldavad hämaras ja pimedas lähenevate autotulede valgust ja seega märkab loom lähenevat autot ja loodetavasti ei jookse autole ette.

“Hoides aastas ära kasvõi ühe​ õnnetuse sellel teelõigul,​ on ettevõtmine korda läinud,” leiavad Luua metsanduskooli esindajad.

“Ulukid teel” projektijuhi Urmas Salmu sõnul on Luua metsanduskooli ettevõtmine igati kiiduväärt. “Puhas rõõm on meeste üle, kes leiavad, et maanteedelt ulukite eemalhoidmine on osake meie jahikultuurist, osake keskkonnast, kus me peremehetseme,” tõdes Salmu.

EJS algatas 2020. aastal “Ulukid teel” projekti, mille eesmärk on vähendada liikluses inimeste ja metsloomade vahelisi kokkupõrkeid. Septembris 2020 alustati selleks uluki valgustõkkereflektorite paigaldamist teelõikudele, mida näeb kaardilt. Projekti käigus testitakse ja uuritakse maanteede tähispostidele paigaldatavate valgusreflektorite mõju metsloomadega seotud õnnetustele.