Loomakaitsjad esitasid karu küttimise eriloa tühistamiseks kaebuse

Loomakaitsjad esitasid karu küttimise eriloa tühistamiseks kaebuse

3109
Foto: Flickr

Eesti Metsloomaühing ja kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks esitasid Tallinna halduskohtule kaebuse keskkonnaameti poolt väljastatud Aegviidu pruunkaru küttimise eriloa tühistamiseks.

“Erilubade tühistamist meilt varem taotletud pole ja seetõttu pole neid ka tühistatud,” kinnitab Maalehele keskkonnaameti pressiesindaja Sille Ader aktivistide pöördumise esmakordsust.

Kaebajad peavad kõnealust jahi eriluba õigusvastaseks, kuna nende hinnangul ei ole selgitatud, milles seisneb inimese elule või tervisele tekkiva ohu vältimine ja uluki tekitatud kahjustuste vältimine. Ka pole nende sõnul selgitatud, milles seisneb konkreetsel juhul oht inimese elule või tervisele.

“Nii on hetkel võimalik tappa looma, kes ei ole inimeste suhtes agressiivne ja tegelikult pole võimalik isegi teada saada, kas tapmisele minev loom on seesama, keda nuhtlusisendiks on tembeldatud,” seisab ühenduste saadetud pressiteates.

Kohus on kaebuse menetlusse võtnud, aga jahiluba on hetkel peatamata ja selle üle otsustatakse keskkonnameti vastuse saabudes.

Loe lähemalt Maalehest.