Loomad ja autojuhid on Tartu maantee metsloomade teeületusala hästi vastu võtnud

Loomad ja autojuhid on Tartu maantee metsloomade teeületusala hästi vastu võtnud

1181
Foto: erakogu

Augustis liikluseks avatud Tallinna Tartu maantee Kose–Võõbu teelõigule rajati kolm metsloomade muutmärkidega teeületusala, mis peaksid aitama ulukitel ohtult teed ületada. Uue lahenduse on omaks võtnud nii loomad kui mõningad autojuhid.

Järgmisel kuul lõplikult valmiv Kose-Võõbu neljarajaline teelõik on täies ulatuses tarastatud. Metsloomade teeületusteks on kolm ökodukti ja esimest korda Eestis ka kolm metsloomade teeületusala, kuhu on paigaldatud automaatne suuri ulukeid tuvastav süsteem, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Teed jälgivad radarid annavad looma lähenedes muutteabega märkidega autojuhttidele vastava hoiatuse ja kohustavad piirkiirust vähendama. Sarnast süsteemi kasutatakse Kanadas ja seal on see ennast igati õigustanud.

Jahimeese Seltsi juht Tõnis Korts ütles, et kuna näiteks põdrad tahavadki teed ületada maastikuga samal tasapinnal, on ülekäigud parim lahendus. “Kui me inimesed oma teid rajame, siis loomade teed on enne olemas kui meie teed, et igal juhul, me peame sellega arvestama ja see on hea, et sellega arvestatakse. Teed on kõigile ohtlikud on metsloomadele ohtlikud ja on autojuhtidele ohtlikud, nii et see õnnelik lõpptulemus eeldab kõikide koostööd,” ütles ta.

Vaata lähemalt ERRist.