Loomaaed tähistab parkide päeva ekskursioonide ja skulptuuri avamisega

Loomaaed tähistab parkide päeva ekskursioonide ja skulptuuri avamisega

2295
Foto: Flickr

Täna, 24. mail, mil Tallinna linn tutvustab omi parke läbi loodushariduslike tegevuste, on Tallinna loomaaedki kaasa löömas ja oma loomaparki näitamas, pakkudes Õismäe kooliõpilastele ekskursioone ja võimalust looduskaitsekuul külastada loomaaeda ja osaleda Kuke skulptuuri avamisel.

Koolilapsed viiakse harivale loomaretkele, et käimasoleval looduskaitsekuul rääkida looduslikust mitmekesisusest ja loomaaedade osast ohustatud liikide kaitsel. Selle aasta looduskaitsekuu teema on „Eestilt Euroopale, Euroopalt Eestile“ ja selleks puhuks valminud mõttemängus (http://tallinnzoo.ee/looduskaitsekuu-loomaaias/) saavad soovi korral osaleda kõik loomaaia külastajad.

Linnaruumi mitmekesisust tähistaval Parkide päeval kell 14.30 avatakse loomaaias, takiinide aediku naabruses, õhtumaades ärksust ja töökust ning idamaade kultuuris õnne sümboliseerivat kukke kujutav skulptuur. Skulptuur meenutab maailma eripalgelisust, sobides hästi loomaaeda, kus elab asukaid kõigilt kontinentidelt.

Kohal on ka Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi juhatuse liige skulptor Tauno Kangro ise, et kuke-kujule uues kohas mõnusat olemist soovida. Kukelaulu asemel kuuleb sel ajal puhkpillimängijaid ansamblist Brassical. Avamisüritusel saavad kooliõpilased võimaluse skulptuuri ümbruse kaunistamiseks ja lillede istutamiseks ümbritsevale haljasalale – suve edenedes saab oma kätetööd vaatama tulla!

Suure kuke skulptuuri valmistamise mõte tekkis linlaste ettepanekul Hiina kalendri järgi kuke aasta avamispeol Tallinnas Vabaduse väljakul, mil skulptor Kangro vormis piduliste silme all muusika saatel uhke kuke, kes tänaseks on pronksi valatud ja oma koha loomaaias leidnud.

Loomaaia kassad on mõlemas väravas on avatud kella 9-18, loomaaed suletakse kell 20. Siseekspositsioonid ja laste loomaaed keskkonnahariduskeskuses töötavad 10-19.