Loodusühenduste esindajad kohtusid ministriga

Loodusühenduste esindajad kohtusid ministriga

1782
Keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler (paremal laua otsas) kuulab loodusühenduste arvamusi.

2. märtsil kohtusid erinevad loodusühendused keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisleriga, et arutada rahvuslooma valimist ja anda teavet tehtust. Arutelul osales ka Eesti Jahimeeste Selts.

Rahvuslooma teemal on räägitud juba alates 2013. aastast, mil hakati valima aasta looma. Võimalikke kandidaate on pakutud erinevaid. Aasta looma valimisel on EJS aktiivselt osalenud ja nii mõnedki selle teemalised nõupidamised on toimunud Kuristiku majas. Loodusühendused on kaasanud rahvuslooma valimisse ka EJSi.

EJS tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul saadakse rahvuslooma valimisega kindlasti ka ilma meieta hakkama, aga siiski on parem  jahimeestel laua taga olla. „Me soovime sellel teemal kindlasti kaasa rääkida, seda enam kui valituks peaks osutuma mõni jahiuluk,“ ütles Korts. „Sellisel juhul tahame olla veendunud, et rahvuslooma staatus ei tooks jahipidamisel kaasa kitsendusi ega takistusi,“ lisas ta. 

Kohtumisel leiti, et valimisse võiks kaasata erinevaid loomeliitusid, kes saaksid protsessi tuua kultuuri- ja ajaloolise aspekti.

EJSi tegevjuht kinkis ministrile ajakirja Eesti Jahimees viimase numbri.