Looduskaitseselts külastas jahimeesteseltsi

Looduskaitseselts külastas jahimeesteseltsi

2634
Tõnis Korts tutvustab looduskaitseseltsi liikmetele ajakirja "Eesti Jahimees".

Eile, 14. jaanuaril, külastasid Eesti Looduskaitse Seltsi (ELKS) ja Tallinna Looduskaitse Seltsi esindajad Eesti Jahimeeste Seltsi.

Looduskaitsjate poolt juhtis seltskonda tuntud looduskaitsja Jaak Jaaku ja külastajaid võõrustas EJS tegevjuht Tõnis Korts, kes on ise ka olnud ELKS noorliige ja liige. Tegevjuht näitas looduskaitsjatele ka oma noorusajast pärit noore looduskaitsja rinnamärki. Külaliste huvi oli tutvuda EJS tegemistega ja tegevjuhi igapäevase tööga. Ka tunti huvi, kuidas MTÜ ennast majandab, kuidas on suhted juhatusega ja paljude teiste igapäevaelu puudutavate küsimustega.

Noor looduskaitsja märk
Noor looduskaitsja rinnamärk

Tegevjuht Tõnis Korts esitles illustreeritud EJSi tutvustavat ettekannet ja rääkis jahimeeste tegemistest. Ta tutvustas looduskaitsjatele Eesti jahinduse head tava, EJS väärtusi rahvusliku jahinduse arendamisel ja paljut muud olulist. EJS edu saladuseks pidas tegevjuht ausat ja läbipaistvat tegevust, liikmete aktiivsust ja pühendumust ning juhatuse liikmete aktiivset kaasalöömist seltsi tegevustes.

looduskaitseselts

Tegevjuhi sõnul on oluline aus ja kiire infovahetus meediaga ja info pidev edastamine liikmetele. Tema sõnul on EJSil vedanud, seltsi on koondunud kõik need, kes väärtustavad koostegemist ning on igaüks ise kõndiv jahinduse ja terve looduskasutuse propagandist ja reklaamija. Külalised küsisid hulga küsimusi, sh salaküttimise kohta. Kõik küsimused said vastused.

Arutati ka võimalikku koostööd ja üheks võimalikuks projektiks peeti heategevuslikku ulukilihast supi tegemist jõulude ajal koostöös kirikuga. Teine võimalik projekt on keskkonnaharidustöö koolides, mida EJS viib läbi „Märka ulukit!“ projekti nime all.