Loodusfotograaf sattus karurünnakule peale

Loodusfotograaf sattus karurünnakule peale

483
Hetk, mil karu märkas fotograafi. Foto: Peeter Karask

Loodusfotograaf Peeter Karask läks koos sõbraga 2. mail metsa pildistama, kui sattus ootamatu sündmuse keerisesse.

Fotograafid kohtusid põdralehma ja tema paaripäevase vasikaga, kes kaasiku serval kuidagi imelikult käitusid. “Väike vasikas seisis tardununa paigal ja põdralehm käis närviliselt edasi tagasi ning vahel sööstis kaasiku poole ja nii mitu mitu korda,” ei saanud fotograafid esiti käitumisest aru.

Mõne hetke pärast selgus tõsiasi, miks põdraema nii närviliselt ringi liikus – karu oli tulnud tema võsukest maha murdma. “Üks hetk oligi karu kaasikust väljas ning tiirutas põdraema ja vasika ümber, vasikas ema kõhu alla peites. Põdraema hirmutas sööstes kiirelt karu poole ning jalgadega tugevalt maapinda pekstes,” selgitas Karask.

Kumbki loom neid ei märganud, mistõttu oli neil aega vaadelda ja jälgida olukorda. “Kümne minuti pärast suutis põdraema karu ära ajada, kuid karul oli juba sülg tilkumas ning mõni hetk hiljem oligi karu tagasi ning uuesti ründamas. Põdraema ei andnud alla ning püüdis oma vastsündinud poega ikka kaitsta kuni karu märkas minu kohalolekut, vaadates mulle silma ning ehmatas ja pani jooksujalu minema, et ainult kannad välkusid,” tõdes Karask.

Põdraema vaatas fotograafide poole ning kõndis siis rahulikult oma vasikaga edasi. “Sellel korral läks vasikal õnnelikult, kuid oht on, et karu otsib neid siiski üles või suudab põdraema oma pojaga turvalisse kohta jõuda ning tulevikus näeme veel neid,” ütles Karask.

Loe lähemalt ja vaata pilte Peeter Karaski fotolehelt.

JAGA