Loeng põdrast ja valiklaskmisest

Loeng põdrast ja valiklaskmisest

702
Foto: EJS

EJSi juhatuse liige ja lektor Priit Vahtramäe käis septembris Rannu jahiseltsile pidamas loengut põdrakarja majandamisest ühe jahiseltsi piires ja valiklaskmisest.

Kohal oli 25 jahimeest.

Koolitus sundis mõtlema milline on piirkondlik põdra arvukus ja sarve olukord põdral. „Nagu üks jahikaaslane ütles, et kui liha osatähtsus vahelt ära võtta, siis suudetakse palju paremini näpp sirgeks jätta. Kahjuks kõige halvem variant põdra puhul on see, kui jahimees käib jahis ainult ühisjahtides põdrajahil ja on harjunud sellega enda aasta lihavarud täitma,“ selgitas Rannu jahiseltsi juhatuse liige Hendrik Mikk.

Koolitusel selgitati valiklaskmist, lehmade ja vasikate osatähtsust, põdrakarja majandamise osa ühe jahiseltsi piires jms.

„Selline koolitus, kus mees räägib ja näitab enda töö võlusid, valusid ja tulemust, võiks olla kõige motiveerivam, tuleks ainult mehi rohkem kuulama. See meeletu järjepidevus, nagu Priidul on, on kadestamist väärt. Ajate väga õiget asja ja müts maha koolituse eest. Ilmselt kutsume mõne aasta pärast teda uuesti jahimehi koolitama,“ lisas Mikk.