Linnugripp tapab Eesti metsalinde

Linnugripp tapab Eesti metsalinde

766
Kassikakk. Foto: Judy Gallagher/ Flickr

Iga nädal tuleb üle Eesti teateid surnud lindudest. Kui läinud talvel leiti linnugrippi surnuna peamiselt luiki mere äärest, siis nüüd sisemaal linnukorjustelt saadud positiivsed proovid viitavad selgelt, et see ohtlik haigus ei levi pelgalt rändlindudega, vaid nakatunud on ka meie paiksed metsalinnud.

Linnugripp on laialt levinud üle Euroopa ja tegemist on epideemiaga, kirjutab Maa Elu. „Viimaste nädalate jooksul on eriti nakkava linnugripi viirusetüve H5N1 tõttu nakatunud ja tulnud hukata üle 1,5 miljoni kodulinnu. Poolas hukati ligi 700 000 lindu,” ütles Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna juhataja Olev Kalda.

Eestis on sel sügisel leitud linnugrippi siinsete püsiasukate – kassikakkude, kanakullide ja isegi merikotkaste seas. „Viirus on meil kindlalt olemas,” tõdes Kalda. „Kohalike röövlindude nakatumine üle Eesti näitab, et keskkond on viirusega saastunud ning levik ulatuslik. Praegu on linnugripp püsivalt Eestis levinud just kohalike metslindude populatsioonis.

Loe lähemalt Maa Elust.