Ligi 300 Vinni valla koera ja kassi said kaitsva marutaudivastase vaktsiini

Ligi 300 Vinni valla koera ja kassi said kaitsva marutaudivastase vaktsiini

666
Foto: Pixabay

26.04-28.04 vaktsineeriti Lääne-Virumaal Vinni vallas kokku 285 koera ja kassi marutaudi vastu.

Põllumajandus- ja Toiduameti ida regiooni juhtivspetsialisti Kaja Vainula sõnul võib  tulemustega igati rahule jääda. „Vaktsineeritud sai oodatust rohkem lemmikloomi, kui algselt prognoosisime ning selle üle on väga hea meel. Kaitsva vaktsiinisüsti said 172 koera ja 113 kassi,“ lisas Vainula.

Lemmikloomade vaktsineerimist teostasid kutsetegevusloaga veterinaararstid ning kasutatud vaktsiin ja selle süstimise kulud olid Põllumajandus- ja Toiduameti kanda. „Täname kohalike elanikke, kes oma lemmikutega vaktsineerima tulid. Samuti vallavalitsust, kellel oli väga suur roll inimeste teavitamisel,“ jagas Vainula kiidusõnu.

„Juba sellel nädalavahetusel, 06.05-07.05 on toimumas lemmikloomade vaktsineerimine Tapa vallas. Täpsemalt endise Tamsalu valla aladel. Täpsema info vaktsineerimispaikade kohta leiab aprillikuu Tapa valla ajalehest,“ lisas Vainula.

Kuigi oleme marutaudivaba riik, piirneb Eesti idast riigiga, kus marutaudi oht meid vahetult varitseb. Seega on oluline, et koerad ja kassid nii mujal Eestis kui antud piirkonnas oleksid selle haiguse vastu vaktsineeritud.

Marutaud on surmav haigus, mis ei ohusta üksnes lemmikloomi, vaid kujutab suurt ohtu ja lõppeb surmaga ka inimesele. Lemmikloomade vaktsineerimine on kohustuslik ja vajalik, sest valdav osa inimeste haigestumistest on seotud vahetu kokkupuutega lemmikloomaga, eelkõige koerahammustusega.