LEADER toetab Võrumaa jahimehi!

LEADER toetab Võrumaa jahimehi!

2564
Ulukiliha töötlemise koolitus. Foto: ENS

Eesti Naisküttide Selts taotles eelmisel aastal koostöös Võrumaa Partnerluskoguga PRIA LEADER meetmest toetust Võrumaa jahimeeste koolitamiseks ulukiliha töötlemise ja toiduvalmistamise vallas.

Projektitaotlus oli edukas ning 2018‒2019 viiakse Võrumaa Jahimeeste Seltsi liikmesorganisatsioonides läbi kokku 30 koolitust. Projektijuht on Triin Roostfeldt.

Koolituste projekt sai avapaugu 14. aprillil Viitinas, kui koolitaja Kaido Põder (OÜ Lihamees) viis läbi kopraliha töötlemise ja toiduvalmistamise koolituse. Kahe koolituse tulemusena valmistati ligi 10 kg toorvorsti ja 4 kg kopralihast kotlette. Kõik see maitses kokku imehea!

Ka teistel jahiseltsidel, kes on end projekti kirja pannud, avaneb võimalus oma jahiseltsis koolitus korraldada. OÜ Lihamees jõuab projekti raames nii Mõnistesse, Antslasse, Varstu, Krabile, Vastseliina, Haanjasse kui ka Meremäele.

 

Lisaks nimetatud koolitustele korraldab Eesti Maaülikool just Võrumaa Jahimeeste Seltsi liikmetele eraldi sanitaar- ja hügieenikoolituse, mille raames koolitatakse kokku 30 Võrumaa jahimeest.

Projekti kogumaksumus on ligi 12 000 eurot ning see viiakse ellu ühisprojektina Võrumaa Jahimeeste Seltsi ja Eesti Naisküttide Seltsi poolt.

Rohkem infot siit:
http://vorujahimeesteselts.ee/?page_id=851
https://jahinaised.ee/rahvusvaheline-koostooprojekt-soome-jahinaistega/
https://jahinaised.ee/kopra-toitude-paev-viitinas/