Lätlased tutvusid Eesti jahindusega

Lätlased tutvusid Eesti jahindusega

2322

18.-19. mail viibis Eesti Jahimeeste Seltsil külas Läti Jahimeeste Seltsi esinduslik delegatsioon, et tutvuda meie jahinduse korraldusega. Lätlaste põhihuvi oli lepingud riigiga ja laskekatsete korraldamine.

Delegatsiooni võõrustaja ja EJS tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on lätlastel mida meilt õppida. „Kuna Läti jahindus on killustunud ja ka keskorganisatsioone on neil mitu, ei kujuta jahindus sellist ühtset üleriigilist koostööd nagu Eestis. Sellest tulenevalt ei ole ka sellist usaldust ja mastaapseid koostööleppeid riigiga nagu mei.l“

Kortsu sõnul on ka meil mida lätlastelt õppida. „Paiguti on neil tänu jahimeeste koolitamisele väga hea populatsioonide ohjamise ja valiklaskmise praktika. Läbi õigete valikute näiteks hirve asurkonna majandamisel on neil paranenud populatsiooni seisund, suurenenud tootlikkus ja kasvanud hinnaliste trofeede hulk.“ Lisas Korts.

EJS tegevjuhi abi Kaarel Roht ja halduslepingu koordinaator andsid ülevaate meie noorjahimeeste koolitusest, kaasaegsest eksamite vastuvõtmise süsteemist ja uutest IT-lahendustest. Läti delegatsiooni juht metsandusdoktor Janis Baumanis viis meie jahimeestele läbi koolituse hirvede majandamisest Lätis.

Läbirääkimistel lepiti kokku edasises koostöös. Läti eksperdid tulevad juba lähiajal Sagadisse, et hinnata rahvusvahelise komisjoni koosseisus meie parimaid jahitrofeesid. Samuti saime kutse meie kolmele noorele osaleda Lätis toimuvas noorjahimehe suvelaagris, kus nädala jooksul õpitakse loodustarkusi, jahipidamist ja looduses hakkamasaamist.

Teisel päeval tutvusid lätlased meie laskekatsete praktilise vastuvõtmisega ja proovisid ka ise kätt.