Laskevõistlused Jaanikese lasketiirus

Laskevõistlused Jaanikese lasketiirus

918
Jaanikese Karikas 2023 võitjad. Vasakult II koht Lauri Loot, I Koht Hillar Loot, III koht Henri Pikk. Fotod: Jaanikese Jahindus

Märtsikuu viimasel nädalavahetusel, 24.-25. märtsil toimusid Jaanikese siselasketiirus järjekordsed laskevõistlused jahipraktilistes laskeharjutustes.

Vintraudsete relvadega võisteldi Jaanikese karikale ning sileraudsete relvadega Balti karikale. Võistlustest võitis osa kokku 39 laskurit. Esindatud olid Eesti, Läti ja Soome laskesportlased. Kahjuks tehniliste probleemide tõttu kohale ei jõudnud Leedu laskesportlased.

Võistlustulemusi näeb Jaanikese kodulehelt.

Võistlustules oli nii nooremat kui ka vanemat generatsiooni. Noorima võistleja sünniaasta on 2007 ja vanima 1943. Samuti olid tulejoonel ka õrnema soo esindaja, kes oma laskeosavusega ei jää meestele sugugi alla. Kui kõik lasud olid sooritatud ja tulemused kokku arvestatud selgus meeldiv üllatus, et auhindu jagus kõikide riikide esindajatele.

Autasustamise kulminatsiooniks kujunes kõigi osavõtjate vahel loositav kiiktugitool, mille pani välja võistluste toetaja Pohjanmaan Kaluste Oy. Seekord soosis fortuuna meie laskurit Lauri Looti.

Võistlused korraldas ja viis läbi Jaanikese Jahiühing.

Korraldaja tänavad abi eest Pohjanmaan Kaluste Oy -d, OTOLUX AS-i ja Jaanikese Jahinduse OÜ-d.

Korraldajate nimel Tõnis Balodis