Laevas peeti väikeulukijahti hagijatega

Laevas peeti väikeulukijahti hagijatega

207
Foto: Vahur Ilves
Jahilised peale edukat jahti. Foto: erakogu

Pühapäeval, 28.jaanuaril toimus Laeva jahipiirkonnas väikeulukijaht rebasele ja jänesele. Kütiliinis oli 20 kütti ning metsas kõlasid 7 koera hääled. Jahimehi oli kokku tulnud üle Eesti ja ka teiselt poolt lahte. Pool seltskonnast oli eelmisel aastal Soomes Erasmuse programmi raames kohtunud noorjahimehed, kes nüüd sõpruskonnana üle Eesti jahis käivad.

Erasmuse programm tõi eelmisel aastal Soome kokku noorjahimehi nii Rootsist, Soomest kui ka Eestist ja selle eesmärk oli luua rahvusvahelisi jahindusalaseid suhteid ning sidemeid. Sestap olid jahis ka külalised Soomest, kellega noored programmi raames tutvusid. Loodetavasti toimub ühel hetkel Eestis samasuguse programmi jätk, kus meie noored tutvustavad välismaa noorjahimeestele omakorda Eesti jahinduskultuuri ning meie tavasid, loodushoidu ning ulukihoolet. Võõrustajaks oli seekord Laeva Jahiseltsi noorjahimees Vahur Ilves.

Pühapäevase jahipäeva jooksul käisid koerad kokku 5 metsatükis, kust kütiti 1 jänes ning 1 kärnas kährikkoer. Jänese küttis noorjahimees Mait, kes pole varasemalt nii suurest väikeulukijahist osa võtnud.
“Koeramees nägi jänest lendu minemas ja pani hagija värske jälje peale ning varsti hiiliski jänes minu ette. Koer oli haukumise järgi kaugel ja kuna jänesel polnud hoogu sees, siis oli turvaline ja hea moment laskude sooritamiseks. Teatasin raadiojaama “Jänes tabatud” ning ootasin, et hagijas jäneseni jõuaks. Seejärel premeerisin koera ja andsin talle jänese ajamise eest esikäpad snäkiks”, pajatas Mait oma jahiloos.
Kui noored küsisid Soome sõprade käest muljeid nende esmakordsest jänesejahist Eestis, lausus Niko, et väga huvitav on näha täiesti teist stiili ning kultuuri jahipidamises. Tulen heameelega uuesti, ütles Niko.

JAGA