Läänemaal kütiti hundilimiit täis

Läänemaal kütiti hundilimiit täis

3722
Foto: Camilla Faurholdt-Löfvall/Flickr

Hundijaht sai neljapäeval kiire lõpu

Ajakirjanik Urmas Lauri kirjutab tänases Lääne Elu-s, et eelmisel neljapäeval kütiti Kasari jahipiirkonnas korraga kolm hunti, seega Läänemaal sel jahihooajal hunte enam lasta ei tohi.
„Limiit on ammendatud,” ütles Läänemaa hundijahi koordinaator Kulno Rehkalt (pildil). „Kasari jahipiirkonnas kütiti 11. novembri õhtuhämaruses, kella poole viie paiku, kolm hunti. Ühekorraga.”
Kolme hundi küttimisega tulevad jahimehed hõlpsasti toime, ütles Läänemaa Jahindusklubi MTÜ juhatuse esimees Endrik Raun hundijahi hooaja alguses. Ta lisas, et muidugi oleneb kõik ilmast, sest lumeta on hundijaht keerulisem. „Aga nii kui lumi maha tuleb, see kolm hunti ka kütitakse,” lausus Raun.
Lund pole seni veel tulnud, kuid hundid on kütitud. „Me kõik saame elus targemaks. Inimese mõtlemisvõime on talle andnud hundi ees teatud eelise, võime nähtut analüüsida, mõelda, strateegia paika panna,” arutles Rehkalt. „Tegime selle nimel poolteist kuud tublit tööd. Oli vaja teada saada, kuidas see kari liigub, mis kell ta liikumises on, mis kell õhtul alustab ja millal hommikul lõpetab.”
Karjas, mida jahimehed jälgisid, oli kaheksa võsavillemit. „Selle, et korraga õnnestus lasta kolm hunti, võib õnneks lugeda,” nentis Rehkalt. Lisaks hundikarjale on Kasari piirkonnas liikumas ka üksikuid hunte. „Eile [pühapäeva – toim.] õhtul oli ühte näha.”
„Nüüd julgen öelda, et hunti saab küttida ka ilma lumeta, kui viitsida selle nimel tööd teha,” nentis Rehkalt.
Hundijahi piir jookseb mööda Ääsmäe-Haapsalu maanteed. Põhja-Läänemaal ei tohi ka sel talvel hunte lasta. Juhul, kui sealkandis muutuks mõni hundikari ohtlikuks, tuleks nuhtlusisendite küttimiseks Rauna sõnul taotleda eriluba. Eriti tõenäoliseks ta selle saamist siiski ei pea.

Refereeritud ajalehest Lääne Elu

JAGA