Läänemaa jahimehed kohtusid ministriga

Läänemaa jahimehed kohtusid ministriga

3405
Pildil vasakult: Läänemaa kogukonna hing Hugo Peterson, keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisler ja riigikogu liige Raivo Aeg kohtumas jahimeestega. Fotod: Urmas Lauri

8. mail kohtusid Lääne maakonnas Linnamäel kohaliku kogukonna esindajad keskkonnaminister Siim-Valmar Kiisleriga. Ministrile anti üle paljude allkirjadega pöördumine.

Läänemaa põllumehe ja jahimehe Hugo Petersoni sõnul on inimestel mure suurkiskjate ebapädeva ohjamise pärast. „Olukorda ilmestab kõnekalt fakt, et mõni päev enne ministriga kohtumist murdsid hundid Läänemaal Nõva kandis seitse lammast,“ selgitas Peterson. „Samas on Vormsil murtud šaakalite poolt hulgaliselt lambaid, mis sellisel varajasel perioodil ei ole tavapärane“ lisas Peterson.

Pärast kohtumist anti ministrile üle paljude allkirjadega pöördumine. Pöördumises on esitatud seisukohad, mis kajastavad Läänemaa jahimeeste, loomapidajate ja aktiivsema osa kohaliku kogukonna esindajate arvamust ja rahulolematust riigi tegevuse osas suurkiskjate ohjamisel.

Läänemaa põllu- ja jahimeeste arvates on ohjamiskava puudlik – nii algandmete kui ka tehtud järelduste osas. Puudub tänast ja muutunud olukorda arvestav teaduslik analüüs. Ohjamiskava koostamisele ei ole kaasatud ühtegi Eesti neljast teaduskraadiga ja antud valdkonnas kogemusi omavast teadlasest. Huvigruppe ei ole samuti kaasatud ning  praegusel kujul suurkiskjate ohjamissüsteem ei toimi ja Läänemaa inimestel on tekkinud arvamus, et ulukiseirel puudub tegelik arusaam, mis metsas toimub.

Vaata pöördumist SIIT.