Lääne-Virumaal tuvastati metssigadel taas sigade Aafrika katku (SAK) viirus

Lääne-Virumaal tuvastati metssigadel taas sigade Aafrika katku (SAK) viirus

1211
Foto: Adrian Korte/Flickr

Ühel surnuna leitud ja kahel kütitud metsseal Lääne Virumaal Haljala vallas leiti SAKi viirust.

 Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul oli oktoobri alul tuvastatud SAK viiruse puhul selge, et need leiud ei jää viimasteks. „Siis leiti viirus ühel metsseal Lääne-Virumaal ja kahel Võrumaal“ ütles Kalda. „Uued leiud annavad meile selge sõnumi viiruse leviku hoogustumisest nendes piirkondades. Jahimehed on teinud väga tänuväärset tööd taudi leviku piiramisel. Aga nagu leiud näitavad, ei ole veel käes hetk, kus võime ennast turvaliselt tunda. Seetõttu on väga oluline mitte unustada surnud metssigade otsimise ja keskkonnast eraldamise, bioturvalisuse meetmete rakendamise ja metssigade populatsiooni kontrolli all hoidmise olulisust. Püüame omalt poolt selgituste ja parimate praktikate väljatoomisega jahimeestele toeks olla“ lisas Kalda. „Just seepärast me koostöös Eesti Jahimeeste Seltsiga ja Veterinaar- ja toidulaboratooriumiga korraldamegi Tartust juhitud veebipõhise SAK infopäeva 27. oktoobril,“ täiendas Kalda.

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on sellel aastal oluliselt suurendatud metssigade küttimismahte. „Kokku on meile ülesandeks tehtud ära küttida 14 000 metssiga, et tagada arvukus 1 isend 1000 ha kohta. Paiguti on metssigade arvukus tõusnud ja tähelepanu tuleb pöörata just sinna,“ ütles Korts. „Metssigu praegustes tingimustes hoida ei tohi ja ära tuleb küttida kõik nähtavad metssead. Taas on aktuaalne valik, kas küttida või matta.“ lisas ta.

Infot toimuva infopäeva kohta saab EJS kodulehelt ejs.ee. Infopäev salvestatakse ja seda on hiljem võimalik järele vaadata.

EJS

 

JAGA