Laagrist sai uusi teadmisi ja kogemusi

Laagrist sai uusi teadmisi ja kogemusi

485
Fotod: Kirke Johanna Pallon ja EJS

Möödunud nädalavahetusel toimus loodus- ja jahinduslaager Pärnus, kus kohtusid 13 uudishimulikku noort, et õppida uusi teadmisi ning kogeda uusi kogemusi loodusteemadel.

Esimesel päeval pärast laagri avamist õpiti üles seadma kaitseväe välitelke. Peaaegu et kõigile oli see uus kogemus panna kokku sellist suurt telki. Kõik said edukalt hakkama ning järgmisel korral ollakse kindlasti püstitamisel juba kiiremad.

Peale kosutavat lõunat suunduti nelja erinevasse töötuppa. Kõik grupid said külastada kõiki õpitubasid ning õppida järgnevat: pardipesade tegemine, vibu laskmine, loomade peibutamine ning esmaabi andmine.

Õhtu lõppes loenguga huntidest, näidati erinevaid rajakaamera pilte ja videoid ning tutvustati noortele huntide hingeelu veidi lähemalt.

Sõit Kihnu

Teise päeva hommik algas juba varavalges, et kindlasti kella 8.30 praamile jõuda, mis meid kõiki Kihnu saarele viis. Rattamatkal viis esimene peatus Kihnu muuseumi, kus tutvusime Kihnu körtide, ajaloo ning kommetega. Päev kulges rattasadulas kiirelt ning kilomeetreid järjest kogunes. Viimane sihtpunkt oli Kihnu tuletorn. Pärast puhkepausi suundusime tagasi sadamasse ning kõrval asuvas liivarannas tegid noored karge supluse merevees ning läksime juba tagasi mandrile.

Peale õhtusööki oli üles seatud kino, kus said noored päris Eesti oma loodusfilmi, „Tuulte tahutud maa“, vaadata.

Päev lasketiirus

Kolmanda päeva hommik algas kärgatusega. Peale hommikusööki asusid noored kohe laskepositsioonidele, neid ootasid kolm instruktorit erinevates laskepaikades. Noored said proovida lasta haavlipüssiga lendavaid taldrikuid, 50 meetri peal jooksvat siga ning 100 meetri peal seisvat põtra kuulipüssidega.

Pärast laskmist tuleb osata relvasid hooldada ning puhastada, mille tarbeks oli kohale tulnud spetsialist, kes rääkis kuidas ja mida tuleb teha, et püssi eluiga säiliks kauem. Räägiti, milliseid harju, vahendeid ja meetodeid on kõige parem kasutada, et püss läigiks.

Pärast seda tulid kohale nunnumeetrid, kolm jahikoera. Lastele pakkusid elevust vene hagijas, inglise springer spanjel ja Lääne-Siberi laika. Lähemalt räägiti jahikoera pidamisest, õpetamisest ning koolitamisest.

Laagri lõpetamisel jagati kõikidele kätte vibulaskmise diplomid, võeti laager kokku ning tänati osalejaid. Noortele sooviti ilusat koduteed ning jällenägemist uutes laagrites.

Kirke Johanna Pallon