Kuusalus räägiti kasutusõiguslepingute pikendamisest ja jahindusest

Kuusalus räägiti kasutusõiguslepingute pikendamisest ja jahindusest

1054
Fotod: EJS

Ida-Harju Jahindusklubi Kuusalu jahiseltsi juht Marek Klais kutsus külla EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu, et saada värsket infot käimasolevast kasutusõiguse lubade pikendamisest, uuest arengukavast ja muudest jahinduse aktuaalsetest teemadest.

Kohtumine toimus 7. augustil Kuusalu jahiseltsi jahimajas. Tegevjuht rääkis maaomanikega lepingute sõlmimise olulisusest ja soovitas kasutada Jahise vastavat rakendust. Tegevjuhi sõnul on 36 jahipiirkonnal juba jahindusnõukogu nõusolek olemas. Samuti soovitas Korts lepingute sõlmimisega kiirustada. Samuti tutvustas ta jahinduses toimuvat nii Eestis kui Euroopa tasandil. Tõnis rõhutas, et kaasaegne jahindus on praktilise looduskaitse osa ja igal jahimehel on tähtis roll, et tänapäevast jahindust kaaskodanikele selgitada. Seejärel vastas ta jahimeeste küsimustele.

Kuusalu jahiseltskonda kuulub 29 jahimeest, nendest 1 naiskütt. Jahti peetakse 11 800 hektaril. Keskmiselt on kütitud jahihooajal 10‒15 põtra, 40‒50 metskitse. Metssea arvukus on tublisti vähenenud ja nii kütitakse kuskil 15 metssiga ühel jahihooajal. Lisaks on kütitud karusid, 2017., 2018. ja 2019. aastal.

Kuusalu jahiseltsi puhul on tegemist tubli ja üksmeelse kollektiiviga ja kogu EJS-i pere poolt soovime neile kivi kotti alanud hooajal ja edu kasutusõiguse loa pikendamisel.