Kurb lugu: Tartumaal hukkus hunt

Kurb lugu: Tartumaal hukkus hunt

1166
Liikluses hukkunud hunt. Foto: erakogu Vabandame, pilt võib olla häiriv.

20. juuni õhtul hukkus Ülenurme jahipiirkonnas Tatramäel sõiduteed ületades isahunt.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on vaatamata sellele, et viimasel ajal on suurkiskjatega juhtunud mõnevõrra rohkem liiklusõnnetusi, on need sõralistega võrreldes marginaalsed. „Miks konkreetne isahunt auto alla jäi, ei ole täpselt teada. Kuna õnnetus juhtus vahetult enne keskööd, võib oletada, et hunt oli jahikäigul. Saagi jälitamisele keskendudes võib nõrgeneda tähelepanu muude ohtude suhtes, näiteks liikluses,“ ütles Korts.

Kohaliku jahimehe ja jahipiirkonna kontaktisiku Kaino Lopi sõnul saabus Häirekeskusest 20. juunil kell 21:52 teade liikluses hukkunud hundist. „Tegemist oli täiskasvanud isase hundiga, kes teed ületades hukkus,“ ütles Lopp.

Sel aastal on Häirekeskuse andmete järgi teadaolevalt liikluses hukkunud vaid üks hunt jaanuaris Järva maakonnas Aravete lähedal, hunt oli ka osaliselt kärntõves. Lisaks on maikuu lõpu seisuga liikluses hukkunud 11 ilvest ja 4 karu. 2022. aastal hukkus teedel 2 hunti, 11 ilvest ja 7 karu.

Tartu Jahindusklubi tegevjuhi Tõnu Petersoni sõnul nähti umbes kuu varem Tõrvandi alevikus, õnnetuspaigast ca 6 km kaugusel majade vahel jooksmas hunti, metskits hambus. „Segajate tõttu lasi ta metskitse lahti ja jooksis minema. Pealtnägijal õnnestus juhtunu ka videole saada, kuid häiriva sisu pärast ei ole see video avaldamiskõlbulik,“ rääkis Peterson.

Autojuhtidel tuleks olla ettevaatlik, eriti videvikus ja öötundidel ja ka metsavahelistel teedel ning halva nähtavusega lõikudel. Mõistlik on kiirust alandada selliselt, et vajadusel saaks metslooma teele ilmudes kokkupõrget vältida.

EJS paneb autojuhtidele südamele, et metsloomadel on alati peatee.