Kullavere Jahiühistu osales kogukonnapäeval

Kullavere Jahiühistu osales kogukonnapäeval

258
Kullavere Jahiühistu meeskond kogukonnapäeval. Fotod: Sandra Assak

Kullavere Jahiühistu võttis osa Voorel Jõgevamaal peetud kogukonnapäevast, kus käis kokku pea 200 külastajat. Kebeli talus tutvustati ühistu tegemisi ning loodi kogukonnaga suhteid.

Külastajatele oli vaatamiseks ülesseatud fotosein, kus olid pildid jahimeeste kokkutulekutest, jahipäevadest ja uue jahimaja ehitamise erinevatest etappidest. Tühja kõhtu ei pidanud keegi kannatama – pakuti legendaarset jahimehesuppi ja kopralihapihviga burgerit, mis oli päeva kindel hitt.

Välja oli pandud ka erinevate väikeulukite nahku ja koljusid. Külastajad said kirja panna oma mõtteid, kellele võiks üks või teine nahk või kolju kuuluda ning päeva lõpus tutvustati neid ka lähemalt. Juurde räägiti ka erinevaid nüansse loomade käitumisest ja kuidas teha ühel ja teisel loomal vahet.

Uudistajatel oli võimalik soetada endale käsitöö seepe mägra- ja lambarasvast (Kersti Sepp), vaatamist oli ka vanavarahuvilistele (Vanakraam Lepas), käsitööhuvilistele oli valikut nii heegeldiste kui vaipade näol (Ly Käsitöötare, Imbi Voog).

Vibujahti käisid tutvustamas ka Vibujahiklubi Mägilased koosseisus Rita-Anette Kohava, Härmo Hiiemäe ja Toivo Tornius. Huvilised said ka ise proovida plokkvibuga laskmist.

Hoovi peal jooksid ringi ja võtsid vastu kõik sügamised ning paid kohalikud jahikoerad beagle Athos ja taksid Maximus, Benno ja Röövlitütar Sonja, viimased on paljudele tuttavad Maximuse ja Benno jahijuttudest.