Külas Heino Kasesalul

Külas Heino Kasesalul

674
Majaperemees Heino Kasesalu

Eile, 20. detsembril suundus Tartu Jahindusklubi väike esindus talviselt vaiksete Järvselja metsade vahele, et veel selle aasta sees õiendada üks auvõlg. Nimelt otsustas Eesti Jahimeeste Seltsi juhatus Tartu Jahindusklubi ettepanekul juba kevadel autasustada jahindusveterani, metsateadlast, pikaaegset Järvselja õppe-katsemetsamajandi direktorit Heino Kasesalu teenetemärgiga Kobras märkimisväärse panuse eest Eesti jahinduse ajaloo kajastamisel. Võib küsida, et miks just Kobras? Ikka seepärast, et kõik muud võimalikud jahinduslikud tunnustused – nii Ilvese ja Metsise teenetemärgid kui ka EJS-i laualipp on teenekal jahimehel juba olemas.      

Heino hubase kamina ees jätkus juttu kauemaks. Sellel aastal 90ndat juubelit tähistanud majaperemees pajatas Järvselja kandi jahinduse ajaloost ja tundis huvi Tartumaa jahinduse ja iseäranis Järvselja jahiseltsi viimaste arengute vastu. Tartu Jahindusklubi tegevjuht Tõnu Peterson ja Järvselja Jahiseltsi esimees Regino Kask jagasid lahkesti asjakohast teavet. Heino lai silmaring ja tundlik maailmatunnetus kajastusid vestlusteemadeski. Juttu oli alates tsaariaegsetest arusaamadest punahirve ja põdra elupaigajagamise asjus kuni viimaste arenguteni Ukraina sõjas.

Heino näitas lahkesti osa oma jahitrofeede kollektsioonist. Kuigi suuremad sarved on ruumipuudusel Järvselja jahilossi deponeeritud, oli vaatamist omajagu. Mõistagi käis trofeedega kaasas rohkem või vähem värvikamaid jahimälestusi…

Külaskäiku kajastas
Janno Simm

JAGA